Lista ocen Ford Focus (3783)

4,1
~maksiu1
Kombi Facelifting 2.0 TDCi 150KM 110kW
Jest ok , zobacz opis, test zakończony przy 170 000 km po dokładnie dwóch latach. Focus po wirusie na ok. 200 KM. Totalnie bezawaryjnie. Przesiadka na Mondeo V Liftback 180 km A/T.
~Konrad
Ford Focus II
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Samochód generalnie OK. W rozsądnej cenie można nabyć w miarę nowy egzemplarz. Samochód ma 220 000 km na liczniku, ja przejechałem ok. 50 000 i jedyną większą awarią były pompowtryskiwacze (które mi skutecznie wypompowały portfel).
~Bronks
Ford Focus I
Hatchback 1.8 TDDi 90KM 66kW
Ogólnie samochód oceniam w skali 1 na 10 na 8,5, ma swoje ogromne zalety ale także i kilka wad o czym napisze za chwilkę. Zaskakuje raczej pozytywnie i jak na swoje lata dalej cieszy się popularnością.
4,1
~Piotr
Kombi 1.6 Duratec 105KM 77kW
Focus to niezły samochód, z tym silnikiem nie jest rakietą ale do spokojnej jazdy wystarcza. Jeżdżę nim 3 lata, od nowości więc zdążyłem poznać jego dobre i złe strony.
~TheVoytekBear
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 182KM 134kW
Niestety po 8 latach muszę mocno zredagować swoją opinię o tym aucie. Treść oceny wystawionej na początku użytkowania pozostawiam poniżej bo w kwestii wrażeń z jazdy nic się nie zmieniło. Niestety okazało się, że silnik EcoBoost 1.5 (4-cylindrowy) jest bublem. Do przebiegu ok 150 000KM musiałem DWUKROTNIE wymienić silnik. Za każdym razem ten sam powód: pęknięcie tłoka. Po pierwszej awarii było bardzo mało informacji na ten temat, po drugiej...
~Patryk
Ford Focus I
Hatchback 1.8 TDCi 115KM 85kW
Auto może się podobać lub nie, osobiście nie mój gust, ale coś mnie jednak w nim urzekło po próbnej jeździe... a pokonało nie byle jaką konkurencję, bo BMW 320d, Audi A3 1.8T i Toyota Celica VI 1.8
~budzian2
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Jako całokształt uważam, że to bardzo dobry wybór w tej klasie, począwszy od silnika, przez komfort jazdy, użytkowania, elektroniki, bajerów (np. podgrzewana kierownica i szyba) po efektowny wygląd (kolor Candy Red, alufelgi 17", przyciemniane szyby, oświetlenie LED, itp.
~Patryk Kozera
Hatchback 5d facelifting 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Bardzo ciekawy samochód wzbudzający zainteresowanie i ciekawość. Moim osobistym zdaniem bardzo ciekawie poprowadzona linia nadwozia a i sam środek nie zanudza. Agresywny przód z dużym wlotem powietrza pozwala Focusowi wybić się z pośród innych, często wyglądających bardzo podobnie modeli.
~EntuzjastaFocusa
Ford Focus II
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Pracuję na co dzień jako przedstawiciel handlowy i użytkuję samochód prywatny do celów służbowych. Poruszam się po Warszawie i Mazowszu. Posiadam auto od 2 lat, kupiłem je jako poleasingowe z przebiegiem 83 000 km, przejechałem nim prawie 60 000 km, więc moja opinia myślę, że będzie dość wiarygodna. Potrzebowałem auta zwinnego, do jazdy po Warszawie, którym będę w stanie relatywnie łatwo zaparkować- czujniki parkowania z tyłu świetnie się...

Usterki Ford Focus

Ford Focus – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

3,1
~Fater
Sedan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Auto bardzo dobre do miasta, można się wszędzie wcisnąć. Na trasie nie ma problemów z wyprzedzaniem, jednostka ma naprawdę świetną dynamikę, nie zmienia się to nawet przy maksymalnym obciążeniu pojazdu (5 osób plus pełny bagażnik). Wizualnie sedan jest dla mnie najładniejszym z focusów, co niestety przekłada się in minus na jego funkcjonalność (bagażnik). Cena zbyt wysoka jak na te klasę auta (obecnie taka wersja to katalogowo około 90k PLN)....
Ford Focus