Lista ocen Ford Mondeo I Kombi (158) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 117 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~andi1@poczta.fm
Kombi 1.8 i 16V 112KM 82kW
Razem z pierwszym MKI to juz ponad 5 lat razem z mondim... Powiem tak - psują się pierdoły a i to nie często (termostat i czujnik temp) Zawieszenie - tuleje wspornik drazki. Radze na poczatku wymienic. Sztywniejsze sie robi auto. Chyba wszystkie usterki wymienilem. Trza uwazac na wachacz wzdłuzny i nie wjeżdzać zbyt ostro tylem na krawezniki (kombi) i pod supermarketem stawac z daleka od innych - miekka blacha i na drzwiach robia sie dolki....
~Zew
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
nie ma co popadać w zachwyt tyle powiem ;) głośnik lewy przód mi buczał choć przyznaje że jestem wybredny w tej materii, popsuło się podgrzewanie jednego fotela, jedna klamka puscila na mocowaniu, druga nie odbijala po otwarciu Owszem detale które można zrobić samodzielnie i używane nie kosztują dużo ale jednak nie każdy to lubi więc niech wie zanim kupi Po za tym trzeba się zdecydować czy wypasione auto i coś się może popsuć czy goły pasat...
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Przy automatycznie otwieranych szybach, gdy rzadko się myje samochód, a jeździ się w warunkach, w których się bardzo kurzy, to pojawia się problem z ich otwieraniem i zamykaniem, szczególnie dotyczy to szyb tylnych, które z reguły otwiera się rzadziej. Dużo elektroniki w tej wersji wyposażenie powoduje, że ciągle zapalają się jakieś kontrolki, które sygnalizują jakieś drobne usterki, a później okazuje się, że jest to zanieczyszczony czujnik
~crazyjoe@tlen.pl
Kombi 1.8 TD 88KM 65kW
Gdyby bylo ZERO usterek pewnie bym go nie sprzedal. Wymienilem tylko pompe paliwa reczna ... nie trzymala i paliwo uciekalo spowrotem do baku... koszt. 150 zl. Do tego nasze drogi i dosc dobre choc czule neistety zawieszenie wymiany koncowek z tylu prawie co rok. koszt rzedu 70 zl. (zamienniki) do tego klocki, opony -raz kaumulator na 8 lat ekspoloatacji i ten caly sprzet ktory sie zuzywa jak w kazdym innym normalnym jezdzonym aucie.
~piotrekm
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Wiecznie cos wysiada, sterowanie szybami to chyba tradycja dla tego modelu. Wszystkie przyciski tutaj wysiadaja. El. szyby otwieraja sie bardzo wolno. Czeste awarie ukladu grzania i wentylacji. Czeste awarie wszystkich czujnikow ( dzwi, swiatla - zgalaszaja bledne info o nie zamknieciu, spalnie ) Tylna klapa lubi sie zacinac. Schowek podczas jazdy sie otwiera. Wszystko sie tlucze, szeleszcy, brzeczy.
~vooyoo
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
No właśnie i tu się zaczyna - samochód kupiłem miesiąc temu, sprowadzony z Włoch pare drobnostek jenak jest: gdzieś pod tapicerką pęknięty wężyk spryskiwacza tylnej szyby, kratka od strony kierowcy - nie działa ustawianie nadmuchu góra-dół. Prawdopodobnie uszkodzony przełącznik przy drzwiach od strony kierowcy, przez to sygnał gdy sie zostawi światła włączone, po otwarciu drzwi raz działa, raz nie.
~Krzys
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
gumy na wachaczach czesto czeba wymienic, troche za male jak na to auto, ale ono wazy 1500kg puste, koszt kolo 150zl na rok!!! Tak nic!!! Tlymnik sie urwal ale sam spawalem!!! Arcydzielo spawania, kto wie jaki fikusny nad osia i od baniaku do baniaku to wie czemu tak pisze!!! Tylny spryskiwacz na szybe nie chodzie (jeszcze nie szukalem przyczyny), linka od bagaznika mi sie urwala.
~yEC
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Narazie okej ale... po 1 mam go krotko (od listopada 2006) po 2 auto sprowadzone z niemiec (ksiazka do konca) po 3 poprzedni wlasciciel zrobil prawie wszystko (rozrzad, oleje, zawieszenie itp.- wszystko orginalne czesci). Jedyna recz.Urwala sie rolka prowadzaca pasek klinowy. Trzymala sie na jednej srobce zamiast na 4 :-).... A no i chyba ze wyjdzie cos z ta dmuchawa....
~Wojtek z Krakowa
Kombi 2.5 i 24V 170KM 125kW
W zasadzie to nic złego się nie dzieje, ale co chwila wychodzi jakiś drobiazg. Tu żarówka, tam kabelek, znowu klinuje się klmaka w drzwiach, luzuje się zamek schowka, przekłamuje termometr, zalał się czujnik zużycia klocków i wskazuje, że się zużyły (a tak nie jest), itp. Po za takimi denerwującymi drobiazgami to raczej niezawodne autko.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo I Kombi
6,3
11,0
11,7
~Hakenbu
Kombi 1.8 i 16V 112KM 82kW
Raczej bez większych zarzutów. Wysypała mi się tylko pompka do spryskiwaczy i termostat przez półtoraroku użytkowania i ponad 50.000 przejechanych kilometrów. No i jeszcze wyrobiły sie tłoczki w tylnej klapie - nie otwiera się do końca i przy moich 185 cm wzrostu w tą "niedootwartą" klapą nieraz wyrżnąłem łepetyną.
Ford Mondeo I Kombi