Ocena kierowcy - Ford Mondeo I Kombi

sebek262@wp.pl, 19 lat temu
Silnik 1.8 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
Ford Mondeo I Kombi 1.8 TD 90KM 66kW 1995-1996 - Oceń swoje auto
Samochód w swojej klasie i w tym roczniku napewno jest bardzo korzystny pod względem finansowym. Samochód duży, rodzinny i bardzo wygodny. Kombi charakteryzuje się dużym bagażnikiem w stosunku do swoich rywali(nie dotyczy opel omega).
Praca silnika bez zarzutu. Jak na taki przebieg to chodzi jak zegareczek.
Skrzynia biegów bez zarzutu. Jak każdy diesel w pierwszej fazie po uruchomieniu samochodu biegi wchodzą ciężej, ale z czasem po rozgrzaniu się oleju wszystko jest ok.
Jest rewelacyjny. Bardzo dobrze trzymie się drogi. Przy większych prędkościach bez problemu pokonuje jazdę po łuku.
Przednia szyba jest przejrzysta, natomiast tył w kombi wygląda b.marnie.
Wygląd jest atrakcyjny, jednak tworzywo sztuczne jakie zostało użyte daje wiele do zyczenia.
Wentylacja w tym samochodzie byłaby na bardzo dobrym poziome, gdyby nie ogrzewanie dolne. Kanały wentylacyjne dolne jak i sam nadmuch jest fatalny.
Przestrzeń z przodu jest rewelacyjna, natomiast co do tyłu - to współczuję piątemu pasażerowi siedzącemu na środku.
Zbyt głośna praca silnika podczas pracy na postoju. przy prędkości do 120 km/h we wnątrz samochodu jest cicho.
Zużycie paliwa w mieście jest w granicach 8l/100km, a na trasie mieszczę się w 6l/100km.
Cena jest bardzo konkurencyjna w stosunku do jakości i innych samochodów.
Mam samochód od miesiąca więc trudno mi coś na ten temat napisać. Narazie jest ok.
Ford Mondeo I Kombi