Ocena kierowcy - Ford Mondeo I Kombi

Adanior, 17 lat temu
Silnik 1.8 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Ford Mondeo I Kombi 1.8 TD 90KM 66kW 1995-1996 - Oceń swoje auto
Najgorszy samochód jaki miałem. Głównie za sprawą turbodiesla jaki w nim pracuje, a raczej usiłuje pracować. Jeżeli chcecie mondeo to SZCZERZE odradzam diesla. UWAGA auto nie daje żadnej przyjemności z jazdy !!!
Ten silnik to jedna wielka pomyłka. Nadaje się najwyżej do fiesty. Przyspiesza jak maluch, jest wręcz niebezpieczny. Dodam że mój był w pełni sprawny. Silnik pamięta czasy sierry. Umieszczenie go w mondeo to chory pomysł. ODRADZAM ZAKUP MONDEO W DIESLU. Pozatym ciężko odpala w zimie.
Chodzi bardzo lekko, wręcz super, Byłoby 5 gdyby nie zestopniowanie, ale może to wina tedo daremnego silnika ???
Układ jezdny sper. Bardzo dobrze trzyma się drogi i jest w miarę dobrze wyciszony.
Miałem kombii i nie narzekałem. Nawet sam się nieraz dziwiłem że potrafię wjechać w niektóre miejsca parkingowe :)
NIe mam żadnych zastrzeżeń wszystko pod ręką i obsługiwane intuicyjnie
Dobrze chociaż w moim była siadnięta chłodnica klimy.
SUPER to jest największą zaletą tego samochodu
Może być. Jak na diesla całkiem nieżle, ale w porównianiu do dzisiejszych benzynowcó to hałas
Pali jak smok. Biorąc pod uwagę osiągi to nie wiadomo na co idzie ta ropa ????
Nie mam zdania. Samochód w miarę tani ale nie nadający się do jadzy, jedynie do przemieszczania.
Nie wiem, szczęśliwie pozbyłem się go po trzech miesiącach urzytkowania. Nie zdążył się zepsuć w tym czasie

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TD 90KM 66kW [l/100km]

7,2