Ocena kierowcy - Ford Mondeo I Kombi

vooyoo, 18 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1995
Ford Mondeo I Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Pomimo dużych bardzo kosztów zanim doprowadze ten samochód do normalnej eksploatacji podoba mi się bardzo i oceniam jako dobry zakup.
Bardzo przyjemne wrażenia, wg mnie wystarczająco elastyczny i mimo negatywnych opinii cichy
Sztywna, sprężysta dźwignia zmiany biegów, operuje się wygodnie. Ciężko wchodzi wsteczny i czasem jedynka nie tak dobrze jak pozostałe biegi
Samochód duży i prowadzi się pewnie, konfortowa jazda na równej drodze, o co u nas bardzo trudno. Na nasze dziury odrobine za twardy...
Z przodu luksus, lusterka boczne dają szerokie pole widzenia, problem z cofaniem, jest to Kombi i niestety w bocznych lusterkach widać tylko do tylnych drzwi ze względu na kształt karoserii. Parkując tyłem praktycznie jedynie lusterko wewnętrzne daje możliwość oceny odległości, co np podczas deszczu i do tego w nocy jest nie za dobre.
Wszystko jest tam gdzie potrzeba, dzwignie przy kierownicy krótkie i łatwe do przełączania. Jedyny mankament jeśli chodzi o mnie to użycie w czasie jazdy włącznika świateł awaryjnych wymaga odrobiny wprawy...
Wszystko działa jak trzeba, samochód ma klimę, która reaguje dosyć szybko. Generalnie nie narzekam.
Wielki samochód i wiele miejsca. Z przodu duża przestrzeń dla kierowcy i pasażera, bagażnik ogromny. W kole zapasowym LPG, więc koło w bagażniku i jeszcze mnuuuustwo miejsca. Z tyłu podobno troche ciasno jak siedzą 3 osoby, no ale bez przesady to nie autobus ;)
Bardzo przyzwoicie i cichutko, jeżeli się jeździ delikatnie. Owszem zamruczy silnik głośniej jak się na gaz mocniej nadepnie. Jesli chodzi o mnie to rzadkość więc jest OK.
Jeżdże na gazie... spalanie jakie zaobserwowałem 8-12l w zależnosci czy na trasie czy w mieście i czy z klimą, czy bez. Jestem pozytywnie zaskoczony, jednak pojemność dosyć duża. Części drogie, ale da się znaleźć zamiennik lub ze szrotu.
Za tą cenę - taki konfort i bezpieczeństwo.... cóż wg mnie super.
No właśnie i tu się zaczyna - samochód kupiłem miesiąc temu, sprowadzony z Włoch pare drobnostek jenak jest: gdzieś pod tapicerką pęknięty wężyk spryskiwacza tylnej szyby, kratka od strony kierowcy - nie działa ustawianie nadmuchu góra-dół. Prawdopodobnie uszkodzony przełącznik przy drzwiach od strony kierowcy, przez to sygnał gdy sie zostawi światła włączone, po otwarciu drzwi raz działa, raz nie.
Samochód kupiony niedawno wiec dla mnie duże wydatki związanane z tym. Wymiana rozrządu (pasek+rolki), przeciek z układu chłodzenia - już naprawiony. Okazało się przy okazji wymiany rozrządu, że uszkodzona jest pompa od wspomagania kierownicy :( i do tego pare dni po kupieniu przestały działać liczniki odległości dzienny i ogólny i niedługo potem prędkościomierz. Diagnoza - cały prędkościomierz do wymiany :( Oczywiście rzeczy jak olej do wymiany, klocki hamulcowe i opony.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

9,7