Lista ocen Ford Mondeo II Sedan 1.8 16V 115KM 85kW 1993-2001 (50) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 92 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Northools
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
No tu nie jest do końca dobrze. Wszystko jest świetnie gdy jedziesz sam, lub jest ciepło i masz uchylone okno. Gorzej, gdy za oknem mroźno i zimno a na pokładzie znajduje się komplet pasażerów... Wtedy odparowanie wszystkich szyb pozostaje mrzonką. Dodatkowo, nie wiedzieć dlaczego z kilku wariantów ustawienia wentylacji, nie jesteś w stanie wybrać takiego, który kierował by strumień powietrza na szybę i kabinę. Jest opcja szyba/nogi, nogi,...
~chokai@poczta.onet.pl
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Po kolejnych 60 tys.: to pięta achillesowa mojego egzemplarza.Nagrzewa się w miarę szybko,po jakichś 5-ciu km, ale nie jest to rewelacja.Większy problem jest z dmuchawą,w której już 2 razy przepalił mi się zespół rezystorków i działała tylko na max.Podobno to sprawa filtru przeciwpyłkowego,który (przyznaję) zmieniłem dość późno bo nie wiedziałem że coś takiego jest ;).Na szczęście nie jest to specjalnie upierdliwe i można zrobić to...
~rivious
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Klimatyzacja działa nieźle, troche głośna na 4, szybko i przyjemnie ciepło zimą robi sie po ~2 minutach. Tu nie można nic zarzucić. Niezły patent to ogrzewana przednia szyba. Natomiast trzeba wspomnieć o denerwującym parowaniu w czasie deszczu, troche pomaga wymiana filtrów, ale trzeba ja robic raz na pół roku. Najlepiej puścic ciepło na szybe i czekac... w sumie to jedna z nielicznych rzeczy jaką można temu staruszkowi zarzucić.
~krzychu z gliwic
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
może to wina mojego modelu , ale trochę za często parują szyby ( filtr kabinowy wymieniam na bierząco).Poza tym z tyłu kiepski system nawiewu. Kiedy pasażerowi z przodu jest juz gorąco , ci z tyłu jeszcze marzną , podobnie jeśli chodzi o klimę.Ponadto wg. mnie system wentylacji pracuje zbyt głośno.
~Kuba, koobu@poczta.fm
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Sam nadmuch w porządku, jednak w porownaniu z innymi samochodami, nagrzewnica nie jest zbyt wydajna, co przekłada się na dosyć długi czas oczekiwania na nagrzanie się powietrza (oczywiście nie dotyczy to modeli z klimatyzacją). Ogrzewanie tylnej szyby szybkie i skuteczne.
~Arkadiusz arkbys@wp.pl
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
byłaby piątka, gdyby nie to, że jest problem z odparowaniem przedniej szyby bez włączonej klimy, tu wyjaśniam, że ustawienie przełącznika w trybie "tylko szyba" automatycznie uruchamia klimatyzację, a co za tym idzie większe zużycie paliwa
~Arek
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
tu niestety muszę wpisać że przeciętnie ponieważ mam problem z parowaniem szyb szczególnie w zimie i nie wiem czym to jest spowodowane ale ogrzewanie jest ok bardzo szybko łapie temperaturę.
~Paweł
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
tez niby dobra ale w deszczowe dni wszystkie boczne szyby paruja i nie da rady ich odparowac jak sie klimy nie wlaczy (pisze o jezdzie z np 4 osobami bo w 1 czy 2 nie ma problemu)
~Tomek
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
pogotowuje kierowce - bez klimy silnik rozgrzewa nagrzwenice nawet w lecie, wynik: 25 st. na zewnatrz - 35 st. w srodku. Idealny dla amatorow sauny.
~Mariusz
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Poprzez wadliwie działający termostat,kabina nagrzewała się błyskawicznie(około 5 minut)w największe mrozy-SUPER!!!
Ford Mondeo II Sedan