Lista ocen Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW 2001-2007 (15) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~awszerszen@wp.pl
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
Hm...... z drobiazgów myślałem.... myślałem i nic właściwie przez dwa lata nic się nie stało, no może mikropęknięcie na rurce oleju (zasilającej w olej pod wysokim ciśnieniem sprężarkę - wymiana za 350 PLN w ASO) i zacinający się zawór EGR.... na szczęście w pozycji zamkniętej jak ktoś wie co tak naprawdę robi EGR to wie też że bez niego da się zyć i nie jest on konieczny silnikowi ani nie poprawia jego żywotności w radykalny sposób.
~Bartłomiej
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
Co chwila jakaś pierdoła, najczęściej z elektroniką. Ostatnio zaczął sam otwierać się zamek od bagażnika - wystarczyło odpiąć mechanizm z zasilania. Zamek centralny czasem na zimno otwiera i zamyka się sam. Zimą zapala się i gaśnie kontrolka od abs. Ostatnio po roztopach nalało się sporo wody pod nogi kierowcy - wystarczyło uszczelnić wyciszenie drzwi. Niby drobnostki, ale bardzo irytują.
~apsikos
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
wiadomo po takim przebiegu coś może się pojawić. Ale szczerze pisząc nie można narzekać. Auto przy 155.000 miało wymieniony komplet dwumasy i pompę od wspomagania - to są największe koszty. Reszta to tylko koszt paliwa i filtry. Czasami trzeba tylko wymienić łączniki stabilizatorów ale to już wina Polskich dróg. Na szczęście są tanie.
~Paweł W...
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
nie wiem jak mam się odnieść do niezawodniości, kupiłem egzemplarz trochę zaniedbany, musiałem zainwestować trochę (zawieszenie całe,hamulce, rozrusznik,teraz dwumasa,gdzieś olej cieknie ze skrzyni biegów) EGR - ale tego nie naprawiam no i ta rdza na rantach drzwi i progach, częćci dość drogie,ale jak się naprawi to nie ma więcej problemów,
~witalis
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
no wiadomo jak sie trafi uzywany trzeba wiedziec ze zawsze trzenba wlozyc zeby dlugo jezdzic, ogolnie mozna spokojnie wsiadac i nawe na trase 5 tys jechzac bez obaw, wytrzymale silniki, super zawieszenie niezawodne
~Rafał Wrocław
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
Podnośnik fotel kierowcy i podgrzewanie fotela kierowcy. Podnośnik sam naprawiłem wymieniając ślimak, podgrzewania nie naprawiam gdyż tego nie używam.
~mkosz2
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
Jak przy tych kilometrach : spalone żarówki podświetlania zegarów i deski rozdzielczej,
~marokan
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
Ogólnie nic się nie psuło. Przez 3 lata użytkowania tylko materiały i płyny eksploatacyjne.
~Bartazz
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
Zamek kierowcy, podnoszenie el. fotela i chyba nic więcej. Auto jest niezawodne.

Usterki Ford Mondeo III

Ford Mondeo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Kminek
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
Lakier-to słaba strona. Zwłaszcza doły drzwi.
Ford Mondeo III Kombi