Lista ocen Ford Mondeo III Sedan 2.0 145KM 107kW 2001-2007 (20) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 47 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Sedan 2.0 145KM 107kW
DRAMAT.Zrobiony z odpadów blaszanych.Po 4(słownie CZTERECH)latach całkowicie zardzewiałe drzwi i tylna klapa.W tylnych drzwiach DZIURY NA WYLOT.Rdzewieje wszystko:w komorze silnika,wewnątrz auta,linka hamulca z powodu rdzewienia kilka razy wymieniana i dalej nie działa(znów zardzewiała)Po 5 latach przy okazji drobnej naprawy blacharskiej doradzono mi bym auta się pozbył,bo karoseria jest tak przerdzewiała,że może się przełamać przy wiekrzym...
~Piotr
Sedan 2.0 145KM 107kW
Ciągle się coś psuje. Klime już wymieniałem, tarcze hamulcowe po 20000tyś km. Nagrzewają się przednie koła - w serwisie forda jeden powiedział, że to normalne drugi temu zaprzeczył. Poprawiali zaciski kilka razy :)). nadal jedno koło nagrzewa się więcej. Pompka paliwa padła po 35000km, coś stuka nad kierowanicą, linki hamulca ręcznego padły również szybko. Pozatym jest ok. aha jeszcze do wymiany jest fotel kierowcy.
~mich
Sedan 2.0 145KM 107kW
Generalnie samochód nigdy nie odmówił posłuszeństwa - przejechałem trzema mondeo mkIII pewnie już pod 50 tys. km więc ok. W benzynie 2.0 przy ok. 100 wymiana kolektora dolotowego - podobno standard, niestety w aso 1400 zł, trudno znaleźć to taniej, zresztą może niech taki ważny element zrobią \"fachowcy\". Jakoś to przebolałem.
~Antonio
Sedan 2.0 145KM 107kW
Tylko jedno mi się nasuwa. Warto zapłacić trochę więcej za samochód z pewnych rąk z przejrzystą udokumentowana historią, a nic z tym autem się dziać nie będzie.
~Prezydent
Sedan 2.0 145KM 107kW
Zwariowala klimatyzacja, zardzewialy drzwi, zapiekly sie klocki hamulcowe, Tlucze sie cos w podwoziu, SERWIS TRAGEDIA, gwarancja to bujda na resorach, nie istnieje.
~matys
Sedan 2.0 145KM 107kW
czujnik poziomu oleju, tylne zawieszenie (już 3 razy wymieniono amortyz.na gwarancji), chłodnica (nieszczelna-wymieniono na gwarancji), przeciek wody od strony dachu...
~Grzegorz Piaseczno
Sedan 2.0 145KM 107kW
już raz mi wymieniali w silniku jakieś elementy a teraz ponownie silnik na biegujałowym faluje (wchodzi na wyższe obroty i opada na niższe)
~Kamilos01
Sedan 2.0 145KM 107kW
Remont głowicy był spowodowany założeniem instalacji gazowej, poza tym auto nigdy nie wymagało poważnych napraw.
~Yasiek
Sedan 2.0 145KM 107kW
Miałem jedna pozaplanową wizytę w Aso. Rano przy rozruchu coś stukało w układzie kierowniczym. Usterki nie zlokalizowano.

Usterki Ford Mondeo III

Ford Mondeo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~scooter3@poczta.wp.pl
Sedan 2.0 145KM 107kW
jest to nowy samochód więc wszystko jest OK, ale Ford naprawde powinien się wstydzić tych drobnych usterek
Ford Mondeo III Sedan