Lista ocen Ford Mondeo IV Hatchback 2.0 Duratec 145KM 107kW 2007-2014 (21) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maxxx
Hatchback 2.0 Duratec 145KM 107kW
Przy takich gabarytach nie mozna autu za wiele zarzucic. Auto w miescie pali ok 10-10,5 l przy w miare rownej jezdzie i bez postoju w korkach (w wiekszosci wypadkow tak sie poruszam i osiagam taki wynik). 13 l to rzadki wyjatek przy postoju w korkach. Jesli chodzi o trase, to przy szybkiej jezdzie (120-170) potrafi spalic 9,2 l. Przy odrobinie spokojniejszej jezdzie spalanie spada znaczaco do 7,2-7,8 - przykladowo trasa Łódz-Bialka (370km) -...
~Warsawman
Hatchback 2.0 Duratec 145KM 107kW
To nie jest ekonomiczny silnik. Poprzednie Mondeo z dieslem było super, a ten benzyniak pije i pije i pije... W akcie rozpaczy zacząłem bawić się w eko-jazdę i efekty są zaskakujące: Ja zacząłem znajdować przyjemność w płynnej i przewidywalnej jeździe, pokonywaniu tras przy minimalnym chwilowym zużyciu paliwa ( wskazania komputera), a bak nadal szybko się opróżnia. Tutaj mały komentarz: eko-jazda powoduje, że Mondeo potrafi dosłownie...
~Rafał
Hatchback 2.0 Duratec 145KM 107kW
Przez dwa lata użytkowania tego auta, wymieniłem w nim 2 razy olej i komplet filtrów, świece, tarcze i klocki przód, oraz klocki tył, tuleje w tylnych wahaczach (te duże). Komplet opon, geometria i lepsze żarówki w reflektorach to mój kaprys. Śmiga jak ta lala! Tylko fakt zużycie paliwa jest ciut spore, ale póki co daję radę go "wyżywić".
~Paweł
Hatchback 2.0 Duratec 145KM 107kW
Z kosztami przy tej klasie samochodu uważam, że jest przyzwoicie. Z poważniejszych wydatków wymieniłem dwumase że sprzęgłem za 3200 zł (ceny Z 2022 roku), teraz czeka mnie regeneracja maglownicy. Liczę że w tysiącu się zamknę, a kto to wie. Ceny zwykłych czesci eksploatacyjnych nie są wygórowane.
~Sadek
Hatchback 2.0 Duratec 145KM 107kW
Prz założonej instalacji gazowej z lubryfikacją (BRT) (wiele się naczytałem, aby tego nie robić) nie zaglądam do portfela. Instalacja gazowa bardziej przeszkadza niektórym osobom na stacjach benzynowych, gdy podjeżdżam nie pod ten dystrybutor. Ale ja nie lubię niepotrzebnie przepłacać za paliwo.
~jam
Hatchback 2.0 Duratec 145KM 107kW
jeśli chcemy użytkować w mieście to musimy się liczyć ze spalaniem min. 10 l/100 km, przy \"cięższej\" nodze spokojnie możemy dojść do 11 - 11,5 l/100 km. Przeglądy w zależności od przebiegu - od 650 do 900 zł. Naprawy - myślałem że będzie drożej ale nawet w ASO nie było porażająco :)
~Adrian
Hatchback 2.0 Duratec 145KM 107kW
Silinik duratech 2.0 benzyna z gazem jest bardzo oszczędny. Na 100 km pali w mieści około 7 litrów a na trasie potrafi zejść do 5.8 litra benzyny, w przypadku gazu to 320 km robi na jednym tankowaniu. Także niecałe 70 zł gazu można śmiaro zrobić 320-340 km.
~Kris
Hatchback 2.0 Duratec 145KM 107kW
Zużycie paliwa zależy od sposobu jazdy, tymniemniej nawet bardzo delikatna jazda mieszana musi spowodować zużycie na poziomie od 7,9-8,2 l/100km, czyli nie ma powodu do łez, jeżdżąc normalnie w jeździe mieszanej 8,5 l/100km powinno wystarczyć...
~joorass
Hatchback 2.0 Duratec 145KM 107kW
Swoje potrafi spalić, ale co do serwisu jest bardzo dobrze. Części nie kosztują majątku, awarie są rzadkością a eksploatacja nie drenuje kieszeni. Auto jeździ i nie marudzi
~American X
Hatchback 2.0 Duratec 145KM 107kW
Po mieście z dojazdami do pracy poza miasto 10.5 l/100km. Raz lub dwa razy spalanie osiągnęło 14 l/100km. W trasie wahania pomiędzy 7.9-8.2 l/100km. Wyniki z jazdy zimą.
Ford Mondeo IV Hatchback