Ocena kierowcy - FSO Polonez Caro

Silnik : Nie sądziłem, że jest tak niezawodny
Karoseria : Rudy lubi Polonezy
Zawieszenie : Wszystkie gałki i sworznie wymieniałem + resor
Przeniesienie napędu : Krzyżak + przegub, ciągle huczy i huczy
Kiedyś to był dobry samochód, ale teraz za niewiele wieksze pieniądze można kupić cos znacznie lepszego. Dobry na trudny teren, dużo po bezdrożach nim jezdziłem. Zrobiłem nim 65tys.
Jest elastyczny, ale słaby. Pozytywnie zaskoczyła mnie bezawaryjność - non stop chodzi, tylko zmieniam olej i filtry +elektrykę (świece) = 0 usterek.
Łatwo i lekko wchodzi. Krótka dżwignia usytuowana w dogodnym miejscu.
Bez wspomagania to ciężko. Przekładnię kierowniczą 2 razy naprawiałem - luzy się w niej robią.
Wyjątkowo wszystko łądnie widać. Krótkie drzwi boczne, duża tylnia szyba to najwieksze zalety. I co najważniejsze sprawnie funkcjonuje ogrzewanei tylnej szyby i tylna wycieraczka - zaleta 5-drzwiowych aut.
Lubię te przyciski, wszystko w miare pod ręką.
Ogrzewanie przy mrozach nie za dobre, słabo na naogi grzeje.
Siedzi się wygodnie, dużo miejsca. Bagażnik przez butlę trochę mały. Ale autko bardzo pakowne po rozłożeniu tylnych siedzeń. Woziłem nim dłużyce 2,60m przy zamkniętym bagażniku.
Głośny jak cholera: tylny most i wał to słychac było od poczatku, silnik też głośny.
Części tanie jak barszcz, nigdy w życiu już nie będę jezdził samochodem o tak niskich cenach podzespołów i z tak łatwym dostepem do nich. Prowadzę dokładne statystyki spalania (Gaz+benzyna): zużycie globalne (5 lat) - 11,33 minimalne 8,5 maksymalne 13,5 (zima plus korki w miescie)
Cena cena cena, jakosci brak
Drobiazgów dużo, za dużo by wymieniać
Stał tylko jak akumulator się rozładował (brak ładowania), wymieniłem regultaor napięcia za 33zł i gra :) Ogólnie może popsuć się dużo, ale zawsze się nim gdzies dojedzie. kilka tras po 500-600km i bez zarzutu.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 87KM 64kW [l/100km]

10,5