Lista ocen Honda Accord VII Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW 2003-2008 (50) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Damian
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Też daję maksa super kompromis między komfortem a twardością zawieszenia.Jednak Ci co tylko stawiają na komfort nie będą zadowoleni.Trakcja super,zakręty to jego żywioł jedynie moim zdaniem BMW 3-E90,które teraz posiadam jest lepsze ale zdecydowanie twardsze od Hondy może za sprawą runflatów.Myślę że zawieszenie w tej Hondzie na dziurach pracuje ciszej niż w VIII generacji Accorda a wiem co mówie bo miałem nową Hondę Accord na testach przez...
~yaak@o2.pl
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
prowadzi sie swietnie, bardzo dobrze trzyma sie drogi nawet przy duzych predkosciach, uklad kierowniczy pracuje leciutko i dokladnie, jedyne co mi troche przeszkadzalo to zbyt twarde zawieszenie w omedze bylo zdecydowanie bardziej miekkie, ale to zapewne kwestia gustu jakie kto lubi, pozatym gdyby bylo bardziej miekkie to pewnie nie trzymalby sie tak super na zakretach :)
~Zbyszek/gg 8873523/
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Troche za slabe wspomaganie kierownicy,nikt o tym nie pisze wiec moze to tylko u mnie.Zciaga mnie lekko w prawo.Mam tez niespotykany problem z aluminiowymi,oryginalnymi felgami.Prawdopodobnie sa za duzo przetoczone i opony nich sa za slabo osadzone.Powoduje to czesto efekt niewywazenia i bicia pionowego opony.W servisie o tym nie slyszeli i nic nie chca zrobic.Na innych felgach ok.
~Daniel
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Jest dobrze, choć auto zachowuje się lepiej po dociążeniu tyłu pasażerami lub jakimś ładunkiem. W przypadku poruszania się z prędkościami poniżej 140 kph - brak zastrzeżeń. Jedyne, co mogli by zrobić lepiej, to dać mu lepsze hamulce. W swoim wstawiłem tarcze EBC Turbo Groove i klocki EBC Green Stuff. Stanowczo się poprawiło.
~surf79
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Łatwo się prowadzi na dobrej nawierzchni, na koleinach jest trochę nerwowy. Zawieszenie twarde, co ma swoje zalety (prowadzenie), ale i wady (niższy komfort). Elementy zawieszenia bardzo trwałe - przez 275 tys. km nie musiałem wymienić żadnego elementu, nawet amortyzatory wciąż były oryginalne.
~IgorH
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Auto delikatnie podskakuje na każdej nierówności, za to na dobrej nawierzchni prowadzi się świetnie. Trochę mało precyzyjny układ kierowniczy na zakrętach, niemniej jednak może to być już efekt zużycie układu kierowniczego. Wspomaganie pracuje ciężej jak w VW Polo, który wcześniej użytkowałem.
~ADAM
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Chyba najmocniejszy plus to uklad jezdy, perfekcyjny i tutaj nie będe szczedził pochlebstw, prowadzenie tego samochodu to czysta frajda, świetnie trzyma na zakrętach. Oczywiscie niezbedne są tu dobre opony, własciwie wyważone i ustawiona zbieżnosc oraz sprawne zawieszenie.
~Brutus
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Układ jezdny raczej sztywny, wiec można na wiele sobie pozwolić w zakrętach. Zawieszenie nie lubi poprzecznych nierówności .Mam koła 16 cali i to jest najlepszy kompromis. Zdecydowanie nie polecam felg 17 dużo auto traci na komforcie plus większy hałas toczenia.
~DykuS17
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Jeździłem autami które lepiej trzymały się drogi :) na oponach 205/55/16 odczuwalne przechyły samochodu, teraz założyłem 225/45/17 trzyma się fajnie :D aczkolwiek twardo :P Aktualizuje opinie - opony 215/55/17 hmm troche wygodniej ale cudów nie ma :) japończyki są twarde.
Dziennik kosztów dla Honda Accord VII Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
7,4
~accord2007
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Auto dosc twarde na polskie drogi, szczególnie na 17-stach i oponach 225/55. Na nasze drogi trwałość \'pancerna\' po 140 tys km nic nie ruszane w zawieszeniu, oprocz wymiany w ramach akcji serwisowej przekonstruowanego drążka kierowniczego
Honda Accord VII Sedan