Lista ocen Honda Civic IX Hatchback 5d (124) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~andy
Hatchback 5d 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Żadnych problemów - klik i następny bieg. Duża precyzja zmiany biegów. To mój 8 samochód i 2 nowy i teraz wiem o czym pisali inni użytkownicy hond kiedy wspominali o swych wrażeniach dotyczących zmiany biegów.
~Marek
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
W porównaniu z moimi poprzednimi autami jest zdecydowanie najbardziej precyzyjna. Przeszkadza mi jedynie bardzo \"głęboki\" pedał sprzęgła. trudno się przyzwyczaić mimo 12000km przebiegu.
~miebiediesie
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Lewarek umiejscowiony w dobrym miejscu, można z niego korzystać z łokciem przyspawanym do podłokietnika. skok dość krótki, po przejechaniu pierwszego tysiąca jeszcze bardziej aksamitnie zmienia biegi.
~gruberto
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Elastyczna jak guma do skakania, biegi wchodzą bez problemu, może wybieranie nie jest tak precyzyjne że "same wskakują", niemniej jednak wrzuca się je wygodnie. Mam skrzynię manualną.
~ziepaw
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Posiadam 5 biegowy klasyczny automat, wszystko działa jak należy. Plus za łopatki zmiany biegów przy kierownicy i długie przełożenia w porównaniu z 6 biegową skrzynią ręczną.
~ex honda
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Jak kupiłem auto to skrzynia wydawała się mega precyzyjna, z biegiem czasu i przyzwyczajeniem pojawiają się trudności z wbiciem wstecznego i 2 biegu, ale generalnie ocena na plus.
~husky
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Skrzynia biegów jest doskonale zestopniowana, biegi wchodzą łatwo, a skoki są takie jak powinny być. Co ważne sprzęgło jest sterowane hydraulicznie a nie mechanicznie
~damiano
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Skrzynia ładnie chodzi, krótkie przełożenia i jednak ta trójka rzeczywiście czasem nieprecyzyjna, ale mnie już właściwie prawie w ogóle nie zdarza się nietrafiona.
~Łukasz
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
6-cio biegowa skrzynia biegów w IX jest dość krótka, a do tego szybka i elastyczna. Bardzo rzadko, ale zdarzy się, że nie mogę wrzucić 2 biegu, ale to może być moja wina. :)
~Tom Ek
Hatchback 5d 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Według mnie trochę długi skok lewarka. Na 2 biegu najlepiej. Biegi nie wchodzą jakoś super płynnie. Ale te wady występują w małym stopniu.
Honda Civic IX Hatchback 5d