Lista ocen Honda Civic VII Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW 2001-2005 (32) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~brzozinio
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
padł alternator koszt 880 zł (najdroższy i zarazem najlepszy elektryk we Wrocławiu \"POLAK\" ul rakowa ) cena taka bo alternator w mało dostępnym miejscu i trzeba było przód auta rozebrać. wiec troche drogo ale to nie psuje sie codziennie. w wyniku braku łądowania komputer zapamiętał 3 błędy więc zapaliła sie kontrolka silnika, podpięcie auta pod komputer i skasowanie błędów 150 zł, tez do przeżycia. tak pozatym to nic
~Tommy
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Przewody klimatyzacji, podnośnik szyby, wentylator nawiewu, tylna wycieraczka, ciągły problem z zaciskami hamulcowymi jak i z przodu (odpadły całkowicie zardzewiałe osłony, nie ma nigdzie części zamiennej lub jest kosmicznie droga jak za kawałek blachy) tak i z tyłu. Mimo stosowania zestawów naprawczych prowadnice i tak się zapiekaja. Poduszka silnika (brak zamiennika, oryginalny około 800zl)
~Marcin81
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
1,5 roku eksploatacji to wymiana żarówki H4, podświetlenia tablicy i podświetlenia obrotomierza (wszystko da radę bez pomocy z zewnątrz). Poza tym olej - filtry - paliwo. W zimie poniżej -20 trzeba lać dobre paliwo i depresator - inaczej mogą być problemy... Lakier bardzo delikatny. Tylna klapa ma 1 ognisko korozji (chorują na to wszystkie sprzed FL).
~rambo7@poczta.onet.pl
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
odpieło się 1 cięgno siłownika C-Z przy tylnych drzwiach, jest jeden pilot C-Z pytałem w serwisie - tak było fabrycznie -denerwuje mnie to pilnowanie. Swiatła mijania mimo że org. nie świecą wyraźnie w asymaetrii na prawio, nie dało sie ustawić nawet na stacji. usterki podświetlenia deski rozdzielczej.
~haracz
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
kupiłem używane auto, zauwazyłem delikatny wyciek, usunięty przy wymianie paska. mam jeszcze jeden w okolicy zbiorniczka wyrównawczego. Skrzypi sprzęgło i dość ciężko się wciska pedał. Według mnie hamulce również powinny być lepsze, być może poprawią się po wymianie klocków.
~ajgor60
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Auto sprowadzone z Włoch po lekkiej stłuczce.Wystąpił luz w maglownicy ,którą mechanik dokręcił i po wszystkim.Przez rok przejechałem 10000km bez problemowo.Teraz należy wymienić rolki i pasek napędzający alternator itp. bo popiskuje.
~jac
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Bzdury typowe dla tej generacji, czyli - skrzypiący pedał sprzęgła, delikatne luzy w mocowaniu przedniego fotela. Nie mam najmniejszego problemu z korozją, a auto ma 10 lat.
~Jasiek
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Jakość wykonania w porównaniu do francuzów, czy samochodów włoskich bez zarzutu, ale np. fotel kierowcy się kiwa (wada fabryczna, honda się nie przyznaje)
~Marek
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Daje cztery gwiazdki przez problem z osprzętem i wymagającym energicznej jazdy silnikiem

Usterki Honda Civic VII

Honda Civic VII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~piter22g
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Pierdoły: zamek centralnego zamka, silniczek reflektora, odpryski lakieru, żarówka podświetlająca deskę.
Honda Civic VII Hatchback