Lista ocen Honda Civic VII Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW 2001-2005 (39) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~szper
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
REWELACJA! Naprawdę rewelacja. Auto jak auto, coś zawsze się zepsuje. Jeżdżę 6 lat, wymieniłem alternator(był orginalny), rozrusznik(był orginalny), akumulator(nie wiem)... i tyle(amortyzatory dalej orginalne, tarcze hamulcowe przód/tył dalej orginalne, wydech dalej orginalny!!!). Żarówki mi się na pulpicie trzy przepaliły. Przegląd robię co 10000km, weszystkie wymiany planowane(oleje, filtry, pask) robię na czas. Ktoś powie "to...
~m&m
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Auto jeździe głównie po mieście (Wrocław). Po wyzerowaniu wskazań komputera spalanie jakie osiągam w mieście waha się między 7-8,5 (w korkach). Na trasie rewelacja: min 4,1 (2 osoby dorosłe, prędkość 90km/h, obroty do 2tyś). Staram się stosować zasady ecodrivingu i zazwyczaj trasa przy 4 osobach wychodzi mi 4,5 L/100km. Bez zastosowania powyższych zasad nalezy doliczyć ok 1 L.
~Marek
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Honda nawet z tym silnikiem jest mało wymagająca finansowo,dobrze już kupić auto zadbane .Koszty typowo eksploatacyjne,brak poważnych awarii, oprócz czujników w silnku które trzeba wymieniać i tylko oryginały Bosch i jak ktoś lubi ropniaka to warto się zastanowić nad zakupem.
~Power of dream
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
To jest honda, czyt. drogie części i naprawy, ale nie zdarzyło mi się jeszcze by cokolwiek się zepsuło. Wiem o cenach, ponieważ wjechał mi ktoś w tyłek (na szczęście delikatnie) i z pozoru drobna szkoda zakończyła się na 3,500 tys. zł. Spalanie nie jest imponujące...
~piter22g
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Tutaj jest super. Spalanie koło 5, usterek przez 2 lata i 30 tyś km nie było. Lubie mieć auto gotowe na wszystko, więc jak tylko coś zobaczę to robię. W praktyce gumy zawieszenia, klocki, rozrząd. Nie są jakoś specjalnie drogie, a autko się cieszy.
~Arczi
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Auto rewelacja. Jeżdżę nim czwarty rok. Robię średnio 15tyś km rocznie. Średnie spalanie to 5.2-5.5/100km. Jedyne co do tej pory zrobiłem to wymiana rozrządu, wymiana tarcz i klocków na tyle oraz przednia szyba. Polecam, bezawaryjny samochód :)
~jac
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Z napraw robiłem tylko rozrząd koszt około 600 - 700 zł. Średnie spalanie ON 4,8 - 5,4 trasa/miasto 80/20 %. Jak wspomniałem wyżej, odpada naprawa dwumasy i DPF-a bo w tym aucie tego nie ma. Wtryski bosch stosunkowo tanie w zakupie i regeneracji.
~ajgor60
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Zużycie paliwa w tym aucie jest zadowalające.W sezonie letnim, głownie w mieście oscyluje w granicach 5,7-6,0l. oczywiście przy moim stylu jazdy bo syn osiąga 6,5l.Zimą przy -20 dochodziło do 8,0l. W trasie można zejść poniżej 5,0l.
~azazello86
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Zużycie paliwa bardzo niskie, natomiast części nie są już takie tanie: Uszczelnienie pompy + rozrząd + pompa wody 2000zł Wymiana sprzęgła 1200 Wymiana termostatu 140 Wymiana końcówek 200
~Tristan
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Spalanie niskie ale mozesz wlozyc w diesla wiecej niz w przypadku benzyny w czasie ewentualnych napraw - turbina, intercooler, pompa wtryskowa. Ja akurat mialem farta. Uwaga - swiece zarowe drogie!
Honda Civic VII Hatchback