Lista ocen Honda Civic VII Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW 2001-2005 (39) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rambo7@poczta.onet.pl
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
to jest katastrofa - świetnie wygląda na zdjęciach, bardzo dobra ergonomia - fajny pomysł jak sie stoi. Jazda z tą skrzynią to kicha - skrzynia chodzi ciężko drążek skrzyni biegów jest na Linki !!! są troche luzy na tych linkach wkurza to, nie da się szybko zmieniać biegów jeździ sie jak autobusem trzeba ostrożnie i dokładnie zmieniać biegi, nie da sie jeździć sportowo tak jak prawdziwej Hondzie - skrzynia to coś okropnego - wolałbym automat...
~Marcin81
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Wymaga przyzwyczajenia położenie dźwigni na konsoli środkowej i przydałby się podłokietnik. Wrzucanie biegów nie jest \"pewne\" - zrobiłem z 40 tys km i nadal zdarza mi się \"zgrzytnąć\" przy zmianie. To wina połączenia całego mechanizmu na linki z tego, co się doczytałem. Idzie się jednak dostosować i mi teraz nawet się podoba. Cieżko chodzi sprzęgło - ale ten typ tak ma.
~dzosef
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Ta dzwignia położona dużo wyżej najpierw średnio mi sie podobała, teraz się przekonałem, jest dokładnie pod samą ręką - tam gdzie powinna być. kwestia przyzwyczajenia, zwłaszcza do wbijania jedynki, kilka razy na początku lubiła sobie wyskoczyć i zgrzytnąć. Generalnie jest OK, nie chaczy, skok w miarę krótki, biegi wchodzą w miarę twardo.
~zawist.m@poczta.fm
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
:) lepszego miejsca na drążek nie można sobie wyobrazić. NIby dziwnie wygląda ale po kilku kilometrach czuje sie go jak byłby intergralną częścią ręki :) Dorobiłem sobie podłokietnik i teraz moja ręka oparta jest od dźwigni o kilka cm praktycznie nie ruszam ręką . Wszystkie biegi wchodzą płynnie w miarę krótkie przełożenia. podoba mi sie.
~ajgor60
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Skrzynia biegów to jeden z nielicznych mankamentów tego auta.Umieszczenie lewarka zmiany biegów wyżej wcale nie jest tak wygodne jak mogłoby się wydawać.Skrzynia pracuje dość ciężko ,a w moim przypadku wyskakuje jedynka jeśli mocno jej się nie wciśnie.Brak wyczuwalnego luzu lewarka.
~brzozinio
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
mi w skrzyni nic nie haczy biegi wchodza lekko zarówno jedynka jak i wsteczny, nie zaobserwowałem problemów tak jak w wersjach benzynowych ( sypią sie łożyska skrzyni ). Mechanik w serwisie powiedział mi ze w dieslach takie problemy nie wystepuja.
~Tommy
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Niektórzy tutaj narzekają na skrzynię biegów. U mnie działa naprawdę bardzo dobrze i nie m co tutaj narzekać. No czasem zdarza się że wsteczny chce ciężko wejść, ale to akurat zdarza się w wielu samochodach.
~Lukas-Wrzesnia
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Nie spodziewałem się że gałka w desce może dać tyle przyjemności w zmianach, jest pod reką , a kiedy wsiadłem do kumpeli astry gtc z 2005 r to stwierdziłem jedno, nie zamieniłbym civica na żadnego innego
~spikerone@o2.pl
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
boje sie pomyslec co sie stanie gdy linki od galki sie pourywaja, jak na razie dziala bardzo ok, precyzyjnie, krotki skok, zona moza trzymac bez przeszkod reke na kolanie (lub na odwrot)
~szper
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Rewelacja. Mam auto 6 lat, wymieniłem tylko olej , nie ma problemów żadnych. 1.6 benzyna ma inną skszynię i tam jest problem z łożyskami. 1.7 ropniak skrzynia super.
Honda Civic VII Hatchback