Lista ocen Honda Civic VII Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW 2001-2005 (35) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jac
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
W zimie ogrzewanie było bardzo wydajne czym byłem pozytywnie zaskoczony. Słyszałem różne opinie na temat problemów z ogrzewaniem w dieslach, a tu jest super. Oczywiście jak w każdym dieslu silnik potrzebuje więcej czasu na osiągnięcie temperatury roboczej, ale taka jest cecha tych wydajnych jednostek napędowych. Klimatyzacja automatyczna, sprawna i wydajna, nie mam do jej pracy i wydajności najmniejszych zastrzeżeń.
~Marek
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Z ogrzewaniem jest ok ale tak dłużej się nagrzewa niż benzyna w zimę i robi to różnicę.Klimatyzacja daje radę.Problem jest z cyrkulacją spalin ,które w zimę w korkach potrafią przedostać się do kabiny z ciepłym powietrzem,tylko w tym modelu z tym silnikiem.
~Marcin81
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Schładzacz ręczny - nie zdarzyło mi się w zimie ani w deszczu, żeby coś zaparowało. Nawiew max na 2 biegu - podróżowanie głównie z 2 osobami na pokładzie. W lecie (bywało i 38stopni) w korku spada wydajność schładzania - ale praw fizyki się nie oszuka...
~ajgor60
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Wentylacja działa bez zarzutu ,klima ustawiona na nawiew na szybę przednią włącza się automatycznie i szybko usuwa prę z szyby latem i zimą.Ogrzewanie działa dobrze po rozgrzaniu silnika co przy dieslu ,zwłaszcza zimą trochę musi potrwać.
~Power of dream
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Nie miałem okazji testować ogrzewania w zimie, jedynie w chłodne dni. Jak dla mnie, zarówno nawiew jak i klima są OK. Nie spełnią może naszych zachcianek w piorunującym tempie, ale mi wystarczają. Czasem tylko szyby parują...
~foxlis
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Bez problemowa. Daje 5, ale nie testowałem w zimie. Posiadam klimę, jestem zadowolony. Jednak jest mały minus, z wentylacji wydobywa się brzydki zapach, mimo odgrzybiania wentylacji gazem i wymiany filtra pyłkowego.
~Gigu
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
W ciepłe dni klima daje odczucie chłodu na wysokich obrotach, natomiast zimą przy mrozach 3-5 stopni poniżej zera czasami nawet moja półgodzinna trasa do pracy nie pozwalała w pełni nagrzać auta.
~Tommy
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Klima była ok dopóki w przewodzie klimatyzacji nie pojawiły się dziurki i czynnik się ulotnił. Starość nie radość. Poza tym strasznie długo trzeba czekać aż zacznie lecieć ciepłe powietrze.
~Jasiek
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Ogrzewanie działa po pół godzinie od startu, jeśli jedziemy wolno. No ale diesle ogólnie słabo grzeją, a tu na dodatek bardzo dużo mają do ogrzania. Klima manualna (schładzarka) działa tak sobie.
~MandMs
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Musze powiedzieć że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony spodziewałem się że będzie słaba a naprawdę wymiata :-) szkoda tylko ze manualana :/
Honda Civic VII Hatchback