Oceny Honda Civic VII

Honda Civic VII - Oceń swoje auto
Rozwiń podsumowanie

Wady i zalety – Silnik (213)

~Bartas
Hatchback 2.0 16V Type R 200KM 147kW
Elastyczność silnika. Myślałem, że nie będzie w ogóle 'ciągnąć' od dołu, natomiast jest bardzo dobrze. :)
~Robi-op
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
samochodu nie kupiłbym jeszcze raz, a to dlatego, że spróbowałbym czegoś innego, także japońskiego, Toyoty lub Mazdy...
~Jakub
Hatchback 2.0 i 16V Type S 160KM 118kW
Silnik ma ukryty potencjał. W oryginalnym ustawieniu strasznie zamula. Czuć że czegoś mu brakuje. Puszka od filtra powietrza nagrzewa się w czasie jazdy zmniejszając osiągi oraz katalizator nie jest zbyt optymalny i spowalnia przepływ spalin. Po wymianie układów dolotowego i wydechowego na sportowe odpowiedniki + lepszy katalizator auto zmienia się o 180 stopni.
~Jądry
Hatchback 2.0 16V Type R 200KM 147kW
Jak zdrowy to genialny, dobre oddawanie mocy i momentu
~Jądry
Hatchback 2.0 16V Type R 200KM 147kW
Gdy zadbany, myślę że problemu nie ma, gdy zapuszczony przez poprzedniego właściciela, tragedia
~DominikP
Sedan 1.3 IMA 83KM 61kW
Kultura pracy tego silnika to bajka. Po zakupie civica wracając nim ponad 70 km nie schodził mi "banan z gęby" :) Wrażenie po przesiadce z dwulitrowego diesla było ogromne. Silnik potrafi jechać na obrotach 1100 co gwarantuje błogą ciszę i wrażenie jazdy samochodem klasy premium. A kiedy już się znudzi cisza, jak to honda - brzęczy przyjemnie aż do odcięcia zapłonu osiągając 100km/h na drugim biegu :) Nie jest to 1.8 v-tec więc...
3,2
~wkurzony
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
prolmem z chek engine usunięty za zbyt duże pieniądze
~xzy
Coupe 1.7 i 125KM 92kW
silnik jest najmocniejszą stroną Hondy Civic VII Coupe

Usterki Honda Civic VII

Honda Civic VII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~CM Punk
Hatchback 2.0 16V Type R 200KM 147kW
Przy niskich obrotach nie powala elastycznością,ale po wejściu na VTEC jest już naprawdę dobrze,olbrzymi plus za to,że to wolnossak.
~mpopow@vp.pl
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Przy pojemnosci 1,4 l i 90 KM naprawde dobre przyspieszenia. Ma nowoczesną skrzynię automatyczną i pomiary wykazują czas do 100 km/h lepszy niż producent podaje dla wersji ze skrzynią manualną !! Jak wiekszość silników Hondy lubi wysokie obroty i dopiero wtedy pokazuje \"pazur\". Mój automat o tym wie, i na światłach dużo mocniejsze auta ogladają kufer mojego Civica.