Lista ocen Hyundai Getz (219) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 179 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~RAFOO z SOSNOWCA
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
Zawias twardo zestrojony, na równej drodze bardzo dobrze trzyma w zakręcie,w sytucjach ekstremalnych lekko nadsterowny, nadwozie zbytnio nie wychyla się. Uważałbym na poprzeczne nierówności , z nimi zawiesznie sobie nie radzi, szczególnie jeżli szybko jedziemy na łuku po nierównej drodze przód może wyjechać z zakrętu.Chamulce dobre gdy hamujemy na maxa w sytuacji awaryjnej(jak już zadziała ABS). Przy dochamowywaniu bez uślizgu kół z dużej...
~Rafał
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
Samochód bardzo dobrze się prowadzi, świetnie trzyma prosty tor jazdy na autostradzie. Komfort jest wystarczający - Koła 14 cali i krótki rozstaw osi więc nie można oczekiwać cudów. Tłumienie nierówności na 4. Zawieszenie nie pracuje głośno. Prześwit jest ok, nie zdarzyło mi się o nic zahaczyć mimo że amortyzatory i sprężyny mają już 12 lat. Podczas mrozów przednie zawieszenie skrzypi na progach zwalniających, ale beż żadnej zmiany tłumienia....
~adam
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
Dobrze trzyma się drogi, chociaż czuję się w nim mniej pewnie niż w Felicji. Krótszy rozstaw osi i twardsze zawieszenie powoduje, że autem bardziej trzęsie na wybojach. Boli mnie też każdy przypadkowy wjazd na dziurę w jezdni. W Felicji jakby mniej było wtedy stuku huku. W Getzie odbieram to całym ciałem, jakbym to ja wjechał w tę dziurę. Jest takie głuche walnięcie i człowiek ma od razu wyrzuty sumienia, że dobija auto. W Skodzie nie...
~rafkarw
Hatchback 1.4 97KM 71kW
To jest proste zawieszenie i nie można się po nim spodziewać nie wiadomo czego. Tym nie mniej autko dość sztywne i prowadzi się bardzo przyjemnie jak na jego wymiary. Poza tym po wymianie tylnych amorków po jakichś 80 tysiącach, zawieszenie całkowicie bezawaryjne - dopiero niedawno, przy ponad 180 tysiącach wymieniane były łączniki stabilizatorów. Uważam, że wynik rzadko spotykany. Dość powiedzieć, że przednie amortyzatory sprawne od nowości.
~Cosmic
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
Szeroki rozstaw daje nawet spory komfort na polskich dziurawych drogach zwlaszcza z przodu, z tylu natomiast mozna sobie popodskakiwac ale to raczej wina kanapy, ktora nie trzyma pasazerow tak dobrze jak przednie fotele. Maly minus to opony koreanskie montowane fabrycznie, a ktore sa kiepskiej jakosci - zle tlumia halas (ktory przy wysokich predkosciach nie jest spowodowany praca silnika jak tu wypisuja niektorzy motoryzacyjni ignoranci)
~Getz26
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
Prowadzi się dobrze, wspomaganie pomaga w ruchu miejskim. Zapewne z powodu koreańskich opon jest nieco głośniej przy prędkościach powyżej 110 km/h, słychać wtedy bardziej opony niż silnik. Mam pewne uwagi odnośnie toru jazdy, auto lubi delikatnie myszkować, podatne na boczne podmuchy wiatru. Jeśli chodzi o zawieszenie, to jestem miło zaskoczony, tłumi jak należy wziąwszy pod uwagę rozstaw osi.
~Reyert
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
Zawieszenie nie hałasuje, samochód prowadzi się dobrze, chociaż nie jeżdżę agresywnie. Nie oszukujmy się nie jest to auto dostarczające emocji. Byłoby 5 gwiazdek gdyby nie fakt, że gdy jeżdżę w pojedynkę to muszę stale korygować tor jazdy, bo ściąga auto. Z pasażerem nie ma takiego problemu. Nie wiem czy to problem wszystkich małych aut ale trochę to irytujące. Waga
~Piotrek
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
Bardzo miło się go prowadzi. W niektórych opiniach, był opis, że dziwnie zachowuje sie na nierównościach przy dużej szybkosci. Rzeczywiście potrafi niebezpiecznie podskoczyć, powstaje wrażenie jakby samóchód stracił kontakt z jezdnią. Zaznaczam jednak że dzieje sie tak przy bardzo duzej predkosci, której na naszych drogach racjonalnie myslacy czlowiek raczej nie rozwija :-)
~amare
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
Hyundai Getz 1,3 4 tys km. Auto jest dobre. Kazde nowe auto tej klasy byłoby dobre lub lepsze. Dlaczego kupiłem Getza? 1. Parkuję pod blokiem. U mnie kradna auta na części oraz drobiazgi jak lusterka czy listwy albo nawet kierownice. Getz jest niepopularny. 2. Byłem trochę poza Europą i tam Hyundai to dobra marka. Wyprzedza europejskie (oprócz niemców).
Dziennik kosztów dla Hyundai Getz
8,2
8,6
~wojciech
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
serwis w gdansku dokonal podmianki felg i opon ,ktore byly pomalowane,to wyszlo przy wymianie opon na zimowe,a serwis jkm.. k.grunwadzka 295 lub303d ma to w d....,uznal tylko przebita do pol grubosci 1 opne.moze ten kpiarz pod ramka zrobi w tym serwisie porzadek z nieuczciwymi sprzedawcami i serwisantami,bo niszcza starania HYUNDAIA o renome.