Ocena kierowcy - Hyundai Getz

Pilot., 17 lat temu
Silnik 1.1 MPI 66KM 49kW
Rok produkcji 2005
Hyundai Getz 1.1 MPI 66KM 49kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Wybralem to auto swiadomie i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Biorac pod uwage ciagle akcje serwisowe konkurencji Hyundai wypada jak dotad swietnie. Szczerze mowiac nie spodziewalem sie takiej jakosci po koreanskim aucie. Dzisiaj juz wiem ze jest bardzo dobrze!!!! Przy tak postepujacej poprawie jakosci aut Hyundai mozna spodziewac sie sukcesu tej marki. Mam nadzieje ze ta tendencja bedzie trwala nadal bo jak na razie SUPER!!!
Przy pełnym ładunku i kompletem pasażerów na trasie momentami odczuwałem brak mocy. Wybrałem jednak ten silnik świadomie ponieważ jeżdżę w zasadzie tylko po mieście, a tutaj jest niemal idealnie.
Pracuje miękko, delikatnie i cicho. Nie mam problemu ze wstecznym biegiem.
Spodziewałem się typowo miejskiego "toczydełka" i spotkała mnie spora niespodzianka. Jest bardzo dobrze, cicho, wygodnie. Auto trzyma się jezdni ale oczywiście na odpowiednio szerokich oponach. Fabryczne 155 to niestety pomyłka.
Szerokie przednie słupki czasami ograniczają widoczność, ale daleko wysunięta przednia szyba potęguje wrażenie jazdy o wiele większym samochodem.
Super, choć bardzo klasycznie. jedni to lubią inni nie. Jak dla mnie przydałoby się trochę więcej fantazji designerskiej.
Z ogrzewaniem nie ma problemow. Gorzej wypada chlodzenie auta. Wybralem czarny kolor i latem przy naszych temperaturach bywa ciezko!!!
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów doskonała. Jak na auto segmentu B jest naprawdę świetnie.
Do 3,5 tys. obrotow jest cichutko. Powyzej zaczyna byc slyszalny silnik. Ale na trasie przy 130 km/h jest bardzo dobrze.
Zdecydowalem sie na silnik 1.1 tylko i wylacznie ze wzgledu na koszty eskploatacji i nie zawiodlem sie. Na trasie przy pelnym ladunku i predkosci 120 - 130 km/h 5,5 litra. W miescie 6,5 litra (benzyna ze Statoli tylko) po zmianie stacji benzynowej na BP widze znaczacy spadek spalania. A jezdze tylko po miescie.
W podstawowej wersji 32 tys. pln to za auto segmentu B przyzwoita cena. Konkurencja zostaje w tyle.
Odpukac do chwili obecnej zupelnie nic!!!!
Odpukac do chwili obecnej zupelnie nic!!!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 MPI 66KM 49kW [l/100km]

5,2