Lista ocen Hyundai i20 I Hatchback 5d (39) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kurde@gazeta.pl
Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW
W mieście z włączoną klimą na maxa podczas mrozów 8,2l/100km. Na trasie podczas wysokich mrozów z włączoną na maxa klimą - 6 l/100km. (trasa Warszawa - Kraków, Kraków - Warszawa na jednym baku, -15 na dworze) Generalnie spalanie spada. Niby miał się nie docierać, ale spada. Na początku palił więcej, szczególnie na miescie. Zauważyłem, że jak wkrecam go na obroty i zmieniam biegi maksymalnie późno spala mniej. Jednym słowem lubi wysokie...
~Kam-mil
Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW
Cena zakupu w porównaniu z wyposażeniem samochodu bardzo korzystna. U konkurencji czasem nawet nie da się dokupić wyposażenia, które Hyundai i20 ma w standardzie. Ceny napraw? Jakich napraw? Na przeglądzie jeszcze nie byłem, ale ceny chyba takie jak u innych. Natomiast zużycie paliwa mnie rozczarowuje. Wg. katalogu średnie to 5,3. W mieście 6,3. Ale u mnie wychodzi 10 !! Tyle nie palił mi nawet poprzedni samochód - konstrukcja sprzed 2...
~Dd
Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW
Po pierwsze - komputer pokazuje 0,2-0,5 l/100km niż auto rzeczywiście spala. Poniżej moje obserwacje spalania wg wskazań komputera. Eco driving poza miastem bez korków, bez klimy gdzie średnia prędkość to ok. 70kmh da się osiągnąć ok. 4,2l/100km. Przy normalnej jeździe 90kmh + klima - 5,2 l/100km. Autostrada A4 na dystansie 170km, prędkość 110kmh - 5,6l. W zimie po mieście od 7 do 9 l/100km.
~thymus1
Hatchback 5d 1.4 CVVT 100KM 74kW
Jeśli nam się nie spieszy, lubimy stateczną jazdę i chcemy zaoszczędzić to w trasie poruszając się z prędkością około 80kh/h (5 bieg) możemy zejść ze spalaniem do 4.8 litra (zimowe opony, dwie osoby na pokładzie). Na autostradzie przy 140 km/h spalanie między 7.2 a 7.5 litra. Na trasie Poznań - Częstochowa, pokonanej szybkim tempem (choć bez wariowania) spalanie średnie to 5.8 litra.
~i20
Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW
Z LPG drugie najbardziej ekonomiczne auto klasy B (pierwsza Dacia, ale nie zawsze warto wybierać najtańsze rozwiązania). Nic się nie psuje, przegląd w rozsądnej cenie. Pali tak jak się jeździ - jak szybko to dużo (8,5), a jak powoli to mało (6). Najlepiej 80 kmh i 2,5 tys obrotów to można gaz zaoszczędzić - tylko czy warto?
~wiktor_wpr
Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW
Auto jak na swoją moc i gabaryty pali przyzwoite ilości paliwa. Żeby przekoczyć 6 litrów / 100 km to już trzeba dość żywiołowo jeździć. Usterek brak, koszty serwisów (po 2 latach poza aso) są niskie. Nie było trzeba nic wymieniać więc nie wiem jak wyglądają ceny części.
~Chaos&Masakra
Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW
Zużycie w mieście - ok 5,8 l/100 km - mogłoby być lepiej, nie piszę ile chla paliwa przy włączonej klimatyzacji (co najmniej pół litra dodatkowo, czasami więcej), na trasie już jest dużo lepiej bo oscyluje około 5,3 l/100 km. Ogólnie raczej oszczędnie obchodzi się z benzyną.
~Kudłaty
Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW
Zużycie paliwa niewiele odbiega od zadeklarowanych danych przez producenta. Średnio można przyjąć przy cyklu mieszanym około 6,3 litra na 100 kilometrów. Koszty przeglądów około 700,00 zł. Ceny części też nie są jakieś tragiczne. Ogólnie w normie.
~Rarek
Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW
Tu jak na ten moment rewelacja - jeżdże delikatni bo jest na dotarciu ale wyniki spalania mnie samego zaskoczyły - pierwsze tankowanie 5,5 l drugie 5,2, jazda mieszana z przewagą trasy. W samycm mieście lub samej trasie nie sprawdzałem
Dziennik kosztów dla Hyundai i20 I Hatchback 5d
6,7
7,6
~skraburski@gmail.com
Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW
na razie zrobilem 500km, jakies 40% miasto i 60% trasa i mam spalanie srednie 5,7 przy czym niby na poczatku silnik pali troche wiecej, zobaczymy jak sie dotrze na poczatku przy jezdzie tylko po miescie (100k) srednia wyszla mi 6,8 styl jazdy spokojny
Hyundai i20 I Hatchback 5d