Lista ocen Hyundai i20 I Hatchback 5d (42) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kam-mil
Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW
Ja nie jestem zadowolony. Porównywalna ze Skodą czy Toyotą, ale skrzynie biegów w Fiatach są dużo lepsze. Ja akurat na wsteczny nie narzekam, ale redukcja to koszmar, hamowania silnikiem z redukcją biegów lepiej nie próbować. Czasem lubi zgrzytnąć. Serwis twierdzi, że wszystko jest w porządku. Na szczęście silnik jest tak dobry, że w mieście można biegów wcale nie zmieniać. A 70km/h można jechać i na 2 i na 5.
~Baltazar 2
Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW
Niestety nieraz nie chce wejść wsteczy zgodnie z instrukcją więc trzeba na luz i ponownie wrzucać -jak w moim maluchu z 1988 hehem. Trochę to denerwuje ale podobno większość małych aut tak teraz ma . Na początku wkurzało bardzo , ale idzie się przyzwyczaić. Poza tym po 40 000 znacznie rzadziej to występuje co więcej spalanie też spadło po 40 000 o jakieś 0,5 litra na setkę.
~Kudłaty
Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW
Skrzynia biegów bez zarzutów. Biegi wchodzą gładko. Na początku eksploatacji czasami pojawiał się problem z włożeniem wstecznego (konieczność ponownego wciśnięcia sprzęgła), ale wraz z ilością przejechanych kilometrów problem zanika.
~Jacek
Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW
Skrzynia ok nie ma co narzekać pracuje dobrze jest precyzyjna, minus za wsteczny - czasem jest problem go wrzucić. Duży minus za sprzęgło - od początku piszczy - serwis mówi, że jest ok.
~sti
Hatchback 5d 1.4 CVVT 100KM 74kW
Przy tak mocnym silniku auto powinno szybciej przyspieszać (ok. 10 s.). Jednocześnie na V biegu są wysokie obroty - zbyt krótki. Bardzo źle zestopniowana skrzynia.
~kamilekk
Hatchback 5d 1.6 CVVT 126KM 93kW
Przy 30tys km padło sprzęgło przyczyna byl pęknięty simering w skrzyni, niestety serwis Hyundaia stwierdził ze to byla moja wina wiec gwarancja nie została uznana.
~wiktor_wpr
Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW
Skrzynia jak skrzynia. W czasie jazdy ok. Ale włączanie jedynki a częściej wstecznego wymaga czasem drugiej albo i trzeciej próby z jednoczesnym ponownym załączaniem sprzęgła.
~szerszeń
Hatchback 5d 1.6 CVVT 126KM 93kW
Wsteczny haczy. Generalnie skrzynia nie lubi szybkiego przestawiania biegów, trzeba sekundę dwie odczekać, co dziwi trochę przy tej mocy. Być może jest to kwestia przyzwyczajenia.
~thymus1
Hatchback 5d 1.4 CVVT 100KM 74kW
Precyzyjna, dobrze zestopniowana..nie mam uwag. Szczególnie przyjemna trójeczka, na pewno będzie jednym z waszych ulubionych przełozeń:)

Usterki Hyundai i20 I

Hyundai i20 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Mik
Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW
Może są lepsze ale tej nic nie brakuje, bardzo krótka jedynka. biegi wchodzą łatwo i precyzyjnie poza wstecznym, czasami trzeba drugi raz wysprzęglić.
Hyundai i20 I Hatchback 5d