Lista ocen Hyundai i20 I Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW 2008-2012 (34) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kam-mil
Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW
Ja nie jestem zadowolony. Porównywalna ze Skodą czy Toyotą, ale skrzynie biegów w Fiatach są dużo lepsze. Ja akurat na wsteczny nie narzekam, ale redukcja to koszmar, hamowania silnikiem z redukcją biegów lepiej nie próbować. Czasem lubi zgrzytnąć. Serwis twierdzi, że wszystko jest w porządku. Na szczęście silnik jest tak dobry, że w mieście można biegów wcale nie zmieniać. A 70km/h można jechać i na 2 i na 5.
~Baltazar 2
Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW
Niestety nieraz nie chce wejść wsteczy zgodnie z instrukcją więc trzeba na luz i ponownie wrzucać -jak w moim maluchu z 1988 hehem. Trochę to denerwuje ale podobno większość małych aut tak teraz ma . Na początku wkurzało bardzo , ale idzie się przyzwyczaić. Poza tym po 40 000 znacznie rzadziej to występuje co więcej spalanie też spadło po 40 000 o jakieś 0,5 litra na setkę.
~Kudłaty
Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW
Skrzynia biegów bez zarzutów. Biegi wchodzą gładko. Na początku eksploatacji czasami pojawiał się problem z włożeniem wstecznego (konieczność ponownego wciśnięcia sprzęgła), ale wraz z ilością przejechanych kilometrów problem zanika.
~Jacek
Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW
Skrzynia ok nie ma co narzekać pracuje dobrze jest precyzyjna, minus za wsteczny - czasem jest problem go wrzucić. Duży minus za sprzęgło - od początku piszczy - serwis mówi, że jest ok.
~wiktor_wpr
Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW
Skrzynia jak skrzynia. W czasie jazdy ok. Ale włączanie jedynki a częściej wstecznego wymaga czasem drugiej albo i trzeciej próby z jednoczesnym ponownym załączaniem sprzęgła.
~Mik
Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW
Może są lepsze ale tej nic nie brakuje, bardzo krótka jedynka. biegi wchodzą łatwo i precyzyjnie poza wstecznym, czasami trzeba drugi raz wysprzęglić.
~skraburski@gmail.com
Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW
biegi wchodza bardzo precyzyjnie, bardzo zadko przychaczala mi jedynka na poczatku, ale to kwestia dotarcia raczej gdyz teraz juz nie zauwazam tego problemu
~pawcio
Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW
Jest wygodnie umiejscowiona. Czasami są problemy z włączeniem pierwszego i praktycznie zawsze wstecznego biegu.
~Chaos&Masakra
Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW
Jest dobrze zestopniowana z silnikiem, samochód jeździ sobie dobrze z obrotami poniżej 2000, jak i 4500 i w górę
~Kresowiak
Hatchback 5d 1.2 DOHC 78KM 57kW
Biegi wchodzą gładko i cicho, ja nie mam problemów ze wstecznym. Po przejechaniu 15000 km nie mam żadnych zastrzeżeń.
Hyundai i20 I Hatchback 5d