Ocena kierowcy - Hyundai i30 I CW Facelifting

Andrzej, 10 lat temu
Silnik 1.6 CRDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2011
Hyundai i30 I CW Facelifting 1.6 CRDi 90KM 66kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Wysoka pozycja siedzenia kierowcy oraz dużo miejsca - o nic się nie obijam.
Na pewno nie jest to najlepszy kompakt ale kupowałem to jakie drugie auto na lokalne jazdy. Zdecydowałem się patrząc się na cenę do wyposazenia i do rocznika (kupilem 2 latka). Dobry silnik CRDI, duzo miejsca, bardzo dobre wyposazenie jak na kompakta. Natomiast widać "oszczednosc" w produkcji auta - slabe wygluszenie oraz cienkie (na razie nie rdzewiejace) blachy.
Dalbym "doskonale" bo silnik cichy ale ma wysoki moment obrotowy. Ale moc 90 km nie jest komfortowa do jazdy - co chwile zmieniam biegi. Natomiast nie narzekam na spalanie chociaż mam ciezka noge. Poza tym jak w kazdym aucie z dieslem czuc turbodziure. W przyszlosci planuje tunning silnika - zwiekszyc moc ale przede wszystkim "wygladzic" charakerystyke pracy. Plus za brak rozrzadu do wymiany. Nie daje minusa za DPF poniewaz dziennie jade minimum 50 km wiec nie jest to dla mnie problem.
Czasem mocniej musze wbic wsteczny. Ale poza tym skrzynia 6-biegow chodzi bez zarzutow.
Nie jest to FOCUS ani ASTRA ale trzyma sie poprawnie drogi - bez szalenstw (do ktorych to auto nie jest stworzone). Mimo wszystko nie chcialbym jezdzic tym autem bez ABS i ESP.
Nie ma porblemow - duze okna. Słupki przednie nie sa za szerokie.
Wsiadlem do auta i wszystko znalazlem niemal od razu. Prosta i czytelna deska nieprzeladowana zbednymi bajerami. Jedyne dobne uwagi to dostep przycisku komputera oraz wkladanie pendrive do portu USB. Brak problemow z regulacja fotela kierowcy - ale jak wszystkie azjatyckei auta ma krotkie siedzisko.
Nie mam zastrzezen - mogloby sie nagrzewac szybciej w zimie (korzystam z funkcji AUTO AC) ale wszystko dziala jak nalezy. Mam tylko jednostrefowa klimatyzacje.
O nic się nie obijam. Wysokość siedzenia kierowcy robi wrażenie. Pasażerowie również nie powinni narzekać. Sa tez schowki - lepeij niz np w VOLVO V50 czy GOLFIE PLUS.
Mogę się mylić ale chyba nie ma gorzej wyciszonego kompakta (moze Dacia ale nie jezdzilem). Do 100 km/h jest w porzadku ale powyżej 120km/h robi się głośno. Udział w tym ma równiez silnik 90 km z powodu wysokich obrotów.
Na razie żadnych kosztów. Ale czeka mnie zakup kompletu opon letnich 16". Poza tym używam olej CASTROL który do tanich nie należy i planuje robic czesciej wymiane oleju niz te 20 tys km.
Za te pieniądze nie byłem w stanie kupić auta tej wielkości z takim wyposażeniem w takim roczniku (32 tys PLn za 2- latka z 60 tys km - wyposazeniem ze średniej półki - ABS, ESP, klimatyzacja, sterowanie z kierownicy, przednie elektryczne szyby, odtwarzac MP3 i USB). Jedynie dokupiłem za 160 zł podłokietnik kierowcy oraz za drugie 160 zl zestaw głośnomówiący.
Na razie brak - serwis nic nie znalazl. Ale nie wiem co poprzedni wlasciciel robil w trakcie przejachanych wczesniej 60 tys km

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 90KM 66kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Hyundai i30 I CW Facelifting 1.6 CRDi 90KM 66kW