Hyundai i30 I - Oceń swoje auto

lista nadwozi Hyundai i30 I

lista silników Hyundai i30 I

Oceny Hyundai i30 I

5% lepiej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 31.08.2011 10:33:41 przez

Mam od 3 lat i30 cw . W tym czasie zepsuła mi się klimatyzacja. Dopiero wtedy poznałem jak beznadziejnie zorganizowany jest serwis Hyundaia. Samochód kupiłem w Bydgoszczy i tam podjechałem do naprawy klimatyzacji (październik 2010 roku). Tam mi naprawiono, powiedziano,że poszło uszczelnienie, po jego wymianie, napełniono instalację. Niestety w czerwcu tego roku znowu wystąpiły problemy z klimą. Tym razem podjechałem do serwisu w Toruniu. Tutaj stwierdzono, że wszystko jest ok, tylko zapomniano napełnić w Bydgoszczy instalację czynnikiem chłodzącym i kazano za tę usługę zapłacić 250 zł (pomimo tego, że usterka zgłoszona była do naprawy gwarancyjnej). Oczywiście nie zgodziłem się na zapłatę (bo przecież kupiłem samochód z tak chwaloną przez Hyundai gwarancją) W bezczelny sposób chciano ode mnie wyłudzić pieniądze i powiedziano, że nie wydadzą mi samochodu jak nie zapłacę. Po zagrożeniu, że sprawę zgłoszę na Policję, wydano mi samochód ale wcześniej opróżniono instalację. Podjechałem wówczas do serwisu w Bydgoszczy, tam stwierdzono po 5 min. nieszczelność chłodnicy w ukł. klimatyzacji i ją bezproblemowo i bezkosztowo wymieniono. Dodam, że naprawę w Toruniu dokonywałem w ASO Hyundai a poziom jaki ta stacja prezentuje jest żenujący. Nie dość, ze nie potrafili zdiagnozować przez kilka godzin nieszczelności!!!, to napełnili nieszczelną instalację czynnikiem i chcieli jeszcze wyłudzić pieniądze!!! Oczywiście złożyłem skargę do Hyundai w Warszawie dwa miesiące temu i do dzisiaj nie usłyszałem żadnych wyjaśnień, nie otrzymałem żadnej odpowiedzi i przeprosin. Dlatego proszę wszystkich internautów przemyślcie zakup zakup samochodu tej firmy, gdyż gwarancja którą daje Hyundai wygląda dobrze na papierze a inaczej jest w praktyce. Firma wcale nie przejmuje się Klientem, który już kupił samochód i nie dba o odpowiedni poziom ASO. Oczywiście nie wszystkie serwisy działają tak fatalnie jak ta w Toruniu, bo z obsługi w Bydgoszczy jestem zadowolony. Tylko po co muszę jeździć po 50 km?

dodano 01.11.2009 16:59:02 przez

Autko b. udane , przemyślane. Posiadam 1,6 CRDI 115KM CRDI Hatchback. Żadnych kłopotów eksploatacyjnych. BArdzo rozsądny diesel, cichy , niewiele pali , wystarczająco mocny zestrojony z bardzo dobrze dobranymi przełożeniami 6-biegowej skrzyni biegów. Wszystkie elementy samochodu sprawiają wrażenie bardzo poprawnych, dobre audio. Nie zawiodłem się kompletnie niczym. Przed zakupem bardzo dobrze obejrzałem wszstkie autka z segmentu C (Golf, Focus, 307,308,Astra,...) i co się okazało, że komkurencja już na wstępie jest droższa o przynajmniej 10tys z tym wyposażeniem. Np. Radio Mp3 które tutaj mamy w standardzie w focusie kosztuje extra 1700zł, autoalarm 900.... ale lista jest długa. Z ciekawostek którymi Hyundai jakoś specjalnie się nie chwali, podam kilka rzeczy , które ten samochód posiada: - płaska podłoga po rozłożeniu tylnych siedzeń w wersji Hatchback ( płaską podłogę mają z reguły wielkie kolumbryby typu Mondeo czy Octavia kombii) - Hamulce tarczowe tył / przód - Dmuchawa 8 biegów - skrzynia 6 biegów - kontrolki nie-zapięcia pasów (z pikaniem) - Radio MP3 , tytuły piosenek na wyświetlaczu głównym - Wejście na USB ( podpinasz Pendrive z MP3, bez problemu duże pojemności typu 16GB) - temp. out na wyś. głownym z kontrolką ostrzegawczą gdy 0°C - schowek klimatyzowany - podłokietnik ze schowkiem, schowek w konsoli gł. ..... wsumie lista pozycji, gdzie u konkurencji zapłącisz za te dodatki jest długa. Podsumowywując jednym zdaniem: absolutnie nie żałuję.

dodano 03.06.2010 22:08:57 przez

Autko rewelacja! Nasz Hyundai jest jeszcze z serii Koreańskiej (produkcja grudzień 2007, rejestracja marzec 2008), wersja Komfort, kolor niebieski (perła). PLUSY - silnik - mało pali, bardzo elastyczny, dobre osiągi, co tu więcej pisać... A jeszcze dodam, bardzo łatwa dostępność do silnika pod maską, - wykończenie wnętrza (mnie podoba się... kierownica), bardzo wygodne siedzenia, - wygląd i sylwetka (jak dla mnie szczególnie lampy przednie) + w naszym wypadku kolor:)), - wyposażenie w wersji Komfort, tj. abs, ebd, halogeny, klima, poduszki powietrzne 4 + 2 kurtyny x3 ---> razem x10, elektryczne szyby przód/tył, wskaźniki - ilości km do przejechania, średniego spalania, itp.) i cała reszta... Za mało miejsca, żeby tu wszystko wypisać!, - deska rozdzielcza, kapitalnie niebiesko podświetlana z lekkimi białymi i czerwonymi akcentami, niebieski wyświetlacz graficzny (podaję informacje dotyczące drzwi pojazdu, średniego spalania, ilości pozostałych do przejechania km itp.) i bardzo duży ekran radiowo - cd - temperaturowo - informacyjny (oczywiście podświetlenie jasno niebieskie). Konkurencja - uczyć się!!! MINUSY - do dopracowania wyciszenie pojazdu przy dużych prędkościach, - może troszkę popracować nad płynnością działania skrzyni (szczególnie 1/2). Podsumowując: auto świetne - wręcz rewelacja! Same plusy przy 2 minimalnych rzeczach do dopracowania... Hyundai już nie goni czołówki, Hyundai już ich dogonił!

dodano 19.07.2010 01:39:03 przez

Fatalna jakość lakieru, zbyt miękki, cały czas nowe rysy a to boli. Kiepskie wyciszenie przy autostradowej prędkości. Denerwujące tłuczenie kamyków o nadkola, słyszalny w kabinie szum opon. Źle spasowane klapy i drzwi nie domykają się przy lekkim zamknięciu, potrzeba użyć siły. Silnik paliwożerny w mieście a gazu Hyundai nie zezwala założyć. Nie można normalnie zatankować bo odbija cały czas pistolet. Radio nie działa po wyciągnięciu kluczyka. Brak przyjemności z jazdy tym autem z tym silnikiem. Kto wymyślił patent ze składaniem tylnej kanapy, niby fajnie bo podłogę mamy płaską po złożeniu ... ale duży zonk bo trzeba ściągnąć zagłówki i wsadzić je w takie zaczepy aby się nie majtały i tracimy na to ze 2 minuty. Brak jakichkolwiek uchwytów na kubki dla pasażerów, brak podłokietnika na tylnej kanapie w aucie tej klasy mógłby być, brak bocznych schowków w bagażniku a miejsce na nie jest! oraz gniazdka 12V (bo po co robić jak dwa są z przodu). Podłokietnik niewygodny bo za krótki wystarczyło zrobić go wysuwanego a komfort by się zwiększył. Mało schowków a aucie w zasadzie 2 są tylko i w podłokietniku trzeci. Totalnie nieprzydatna regulacja odcinka lędźwiowego fotela kierowcy bo za nisko. Od razu odpadł plastik osłaniający szyny przedniego fotela i już zawsze wypada jak go ktoś trąci nogą. Kiepskie mocowanie przednich dywaników nawet oryginalne nie pasują idealnie

dodano 21.03.2014 14:23:04 przez

Mając bardzo dobre doświadczenia z marką Hyundai postanowiliśmy dać kolejną szansę i kolejnym samochodem w rodzinie został model i 30 który stanowił następcę starego accenta. Samochód posiadamy od nowości. Dużą zaletą jest pięcioletnia gwarancja udzielana przez producenta. Po przebiegu 20 000km nasze oczekiwania co do samochodu spełniły się - jest niezawodny, oszczędny i tani w eksploatacji. Ceny częsci są bardzo zadawalające, niektóre czynności można wykonać w domu np. wymiana filtra oleju polega na wymianie wkładu - koszt orginalnego 28zł Samochód jest całkiem komfortowy na tą klasę pojazdu chociaż mogłoby być lepsze wyciszenie wnętrza. W relacji cena/jakość wydaje mi się ,że stanowi jedną z najlepszych ofert na rynku. Samochody tej marki są świeże, niezajeżdżone w porównaniu do konkurencyjnych popularnych modeli np VW golf. Silnik pomimo stosunkowo nowej technologii common rail nie posiada skomplikowanego osprzętu -turbina bez zmiennej geometrii łopatek - nie zapiecze się oraz ewentualny koszt wymiany jest bardzo niski -nie jestem pewien ale również chyba nie ma dwumasowego koła zamachowego. Samochód wygląda bardzo ładnie, wyróżnia się na drodze, jego stylistyka jest zgoła inna od nieskończonej ilości niemieckich samochodów na polskich drogach. Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony z samochodu i liczę na bezproblemową eksploatację.

dodano 23.06.2010 18:11:17 przez

To moja druga ocena tego auta. Właśnie odbyło przegląd po 15 tysiącach, ma prawie rok, więc to dobry czas na podsumowania. Auto za rozsądne pieniądze o niepodważalnych walorach użytkowych. Ma swoje wady. Średnie wyciszenie (nie, żebym się czepiał - w codziennej zwykłej jeździe jest wystarczająco, ale też mogłoby być lepiej) i jedyna poważna rzecz, którą można mu zarzucić: wymaga zdecydowanie więcej uwagi, niż inne auta, by się z nim zgrać. Specyficznie działająca skrzynia biegów, specyficzne zestrojenie gazu i sprzęgła. Na początku jest to mocno irytujące. Po przyzwyczajeniu się (jeszcze raz podkreślam - zajmującym więcej czasu, niż w innych autach), jazda i30 daje naprawdę dużo przyjemności. Porównawszy je z innym autem podobnej klasy, którym jeździłem niedawno przez kilka dni, stwierdzam, że Hyundai naprawdę nie musi mieć kompleksów. To świetny samochód o wielu niepodważalnych atutach. Mimo to, dość trudne jest pytanie z kwestionariusza, "czy kupiłbyś jeszcze raz". Otóż gdybym dzisiaj kupował auto, pewnie nie kupiłbym i30. Kupiłbym Kię Vengę. Ten sam koncern, nawet ta sama fabryka... Jeśli jednak ktoś zapytałby mnie czy zakup i30 był błędem, odpowiem: w żadnym wypadku!

dodano 07.02.2012 14:43:45 przez

Auto całkowicie przeciętne, poprawne do bólu. Kupiłem je bo nie chciałem się wyróżniać i aby nie wzbudzać zazdrości sąsiadów. Ja wiem że to dobre auto a oni myślą "o boże co on za złoma kupił". Nie, no żartuję ale nie ukrywam że myślałem też o tym aby auto nie spodobało się złodziejom. Podoba mi się bardziej w środku niż na zewnątrz, choć zdania są podzielone bo niektórzy kupują je ze względu na sylwetkę. Mi ona się nie podoba lecz jako miłośnik bryły Golfa, A3 czyli ściętej prosto tylnej szyby nie narzekam. Nowy i30 co lada moment ujrzy światło dzienne to już inna bajka jeśli chodzi o design - w zasadzie wyglądać będzie jak udoskonalona nowa Astra czyli pięknie! ale zupełnie zatraci swój koreański charakter jaki posiada jeszcze I generacja i30. Osoby które się wahają z zakupem nie ch się wstrzymają do wiosny na premierę drugiej generacji. Samnie wiem czy nie wymienić swojego ale chyba się wstrzymam ze względu na dwa drobiazgi: elektryczny hamulec ręczny (żyła złota dla serwisów) i za mocno ścięta tylna szyba (zero widoczności) czyli to za co bardzo chwaliłem I generację teraz będzie minusem.

dodano 27.07.2010 17:01:40 przez

Auto na pewno doskonałe w 2 kategoriach ergonomia i przestrzeń w środku, poza tym auto nie jest takie tanie jak wszystkim się wydaje. Wygrywa tylko w kategorii: co oferuje w standardzie za takie pieniądze. Obecnie lepiej jest kupić Ceeda, który jest tańszy o 5 tyś. i ładniejszy oraz ma 7 lat gwarancji. Powiem od razu, że auto nie ma istotnych wad(poza tym że na 99% rdza go zacznie jeść już za 5 lat)ale też i zalet w zasadzie po prawie 2 latach chętnie już bym je wymienił, nudne i bez polotu. Jednak powstaje pytanie na co? Skoro na tle konkurencji wypada doskonale, nowa Astra czy Megane są tylko atrakcyjniejsze wizualnie i w środku wyglądają kosmicznie, ale co z tego jak np. widoczności do tyłu w obu autach brak, spalanie w porównywalnych silnikach także za duże a cenowowo są o ponad 10tyś. droższe. Obecnie każde nowe auto już jest takie ładne że zatraca swój dotychczasowy charakter. i30 ma swój niepowtarzalny design lecz nie można o nim powiedzieć że jest szczególnie ładny. Mimo wszystko nadaje się do wszystkiego i jest jakby to powiedzieć -niezastąpione.

dodano 19.07.2010 11:17:06 przez

Nie wiem czy te pozytywne opinie na temat auta nie są pisane w większości przez ludzi z Hyundaia. Ja niestety dałem się na to nabrać i już po przebiegu 1 tyś żałowałem wyboru. Największa ściema to spalanie i reklamowanie świateł do jazdy dziennej których tu nie ma! są zwykłe mijania automatycznie zapalane wraz z uruchomieniem silnika. i30 jest tylko autem na miarę lanosa i stąd być może jego popularność. Każdy pamięta że lanos był nie do zdarcia i był dodatkowo tani. Tu można odnieść podobną analogię. Dodatkowym atutem jest świetne wyposażenie ale dużym minusem brak możliwości doposażenia w jakieś akcesoria czy elementy do poprawy wizualnej auta. Ogólnie auto bardzo przeciętne i szybko się nudzi, jeśli ktoś myśli że pojeździ nim tak długo jak lanosem to bardzo w to wątpię. Bardzo duży minus za brak prestiżu marki w Polsce, chociaż rośnie świadomość to każdy mi mówił że lepiej było wziąć KIA-jakoś pomimo dużej wpadki z lakierem ludzie wolą tamtą markę, lecz większość nie wie że i30 i ceed to w zasadzie jedno i to samo.

dodano 18.04.2013 14:17:29 przez

Gdyby nie problem ze skrzynią biegów, oceniłbym samochód na "dobrze". Jeździłem wieloma samochodami, w tym innymi i30 z takim silnikiem i nie trafiłem na taki problem ze skrzynią biegów. Do tego dochodzi reakcja Hyundai Motor Poland na problem w samochodzie. Po wielu bojach udało się udowodnić usterkę i przeprowadzono wymianę skrzyni. Gdy problem zaczął występować ponownie, to już HMP zapomniał o uprzejmości i swoich zobowiązaniach. Uparcie twierdził, że problem nie występuje mimo potwierdzenia problemu w dwóch ASO Hyundai. Bardzo żałuję, że nie została wtedy zrobiona ekspertyza rzeczoznawcy. HMP zaproponował ekspertyzę dopiero po wymianie skrzyni, gdy usterka zdarza się sporadycznie. Na początku aby potwierdzić usterkę przyjeżdżałem do serwisu nawet kilka razy w miesiącu i zajęło to kilka miesięcy.

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC PLUS "BRAZIL"

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC PLUS "BRAZIL"

Rocznik: 2014. Przebieg: 1 000 km. Silnik: 0.1 100KM, benzynowy.

Demonstracyjny Hyundai i30 Classic Plus

Demonstracyjny Hyundai i30 Classic Plus

Rocznik: 2013. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 1.4 90KM, diesel.

Kierowcy, którzy oglądali Hyundai i30, oglądali także

Dowiedz się więcej o Hyundai i30

Przeczytaj o Hyundai i30

Hyundai i30 1.6 GDI - poszukiwanie sportu
Hyundai i30 1.6 GDI - poszukiwanie sportu Koreański koncern sukcesywnie wypełnia kolejne luki w ofercie. Wiosną bieżącego roku rozpoczęto produkcję 3-drzwiowego i30. Czy flagowa, 135-konna wersja 1.6 GDI stanowi namiastkę sportowego samochodu?

Hyundai i30 I 438