Lista ocen Hyundai i30 I CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW 2008-2010 (32) - Silnik

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Posiadacz Hyundaia i30
CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Silnik pomimo przebiegu działał bez zarzutu. Odpalał od strzała, szybko się nagrzewał i ogólnie dużo rzeczy na plus. Niestety pod koniec zaczęło coś delikatnie postukiwać, ale tylko podczas jazdy i pod niewielkim obciążeniem (nie wnikam co, bo autko sprzedane). O czym warto pamiętać przy tym silniku? Spalanie jest bardzo optymalne i jak na taką masę i gabaryty auta, to nie można się przyczepić. Niestety minusem jest dosyć niski moment obrotowy...
~wert
CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
1.6 126 km ale dopiero przy 6300obr, poniżej jest nieco gorzej, ale silnik lubi wysokie obroty, zapłon odcina dopiero przy 7000obr/min. Zalety: dobrze i równomiernie (płynnie działające zmienne fazy rozrządu) się wkręca na wysokie obroty, nie protestuje też przy jeździe na niskich obrotach, po mieście można jeździć na 5 biegu z prędkością 50km/h i jak wciśniemy gaz to przyspieszy bez żadnego szarpania i buczenia, osiągi zupełnie przyzwoite...
~koleś git
CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Mam 1.4, ale nie było takiej opcji do zaznaczenia przy wyborze oceny auta... Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, myślałem że będzie bardziej zamulał, zbiera się całkiem przyzwoicie, mimo że na razie staram się go nie żyłować, wiadomo, na dotarciu. Jest elastyczny, ale jeśli się chce dynamiczniej pojeździć to trzeba dać mu wyższe obroty, od 4 tysięcy ciągnie już zadowalająco (o ile nie chcemy się scigać, ale na trasie wyprzedza się całkiem...
~gummi_cezar@poczta.onet.pl
CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Przy starcie spod świateł spodziewałem się czegoś więcej, tutaj mój stary Accent sprawował się lepiej. Natomiast elastyczność i przyspieszanie z 80 do 130 km/h jest o dwie klasy lepsze. Przy tym do około 120 km/h silnik jest cichy. Kiedy stoi się na czerwonym świetle trzeba czasem dać gazu, aby sprawdzić czy silnik czasem nie zgasł ;) Bo słychać jedynie diesle stojących obok samochodów.
~Greg
CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
126 KM ale nie czuć tej mocy, umiarkowana dynamika. Rozrząd na łańcuchu, zmienne fazy i hydrauliczny napinacz + mała pojemność układu smarowania (3,3 l) sprawia że lepiej zmieniać olej co 10000km. Przez 36000km tylko serwis olejowy, żadnych problemów z silnikiem.
~tutturek
CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
plusy: zupełnie wystarczające osiągi i elastyczność,prędkość maksymalną 190km/h osiąga beż większych problemów, zużycie paliwa też do przyjęcia, minusy to dźwięk silnika nie jest miły dla ucha, brzmi jakoś tak metalicznie, po włączeniu klimatyzacji odczuwa się lekki spadek mocy.
~kopernik
CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Cichy, prawie go nie słychać. Na autostradzie owszem głośny ale nie aż tak żeby radia nie było słychać albo nie można było rozmawiać z pasażerem na tylnej kanapie. Ma delikatny gaz więc łatwo przegazować wystarczy lekko nacisnąć i juz 2000 obrotów przy ruszaniu.
~afist
CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Silnik dość sprawny może nie rewelacja ale do codziennej jazdy spoko. Lubi wyższe obroty i wtedy ożywa. Czasami brak 6 biegu często go \"szukam\" i hałas byłby niższy.
~skwarka1969
CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Poza tym,że dobrze się zbiera nie mogę powiedzieć nic dobrego.Głośny niemiłosiernie pow 3000 obr., pali dużo (miasto 9,2-9,5 i nie chce mniej), wibruje bardzo na biegu jałowym
~maciek nova 13 super
CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
CICHY a karzdy będzie się gapił w ten samochód dla pań DO KITU dla rodziny BARDZO DOBRY I SUPEROWY I NA 100 PROCENT BESPIECZNY bo ma 5 z euro ncap
Hyundai i30 I CW