Ocena kierowcy - Hyundai i30 I Hatchback Facelifting

Dominik, 3 lata temu
Silnik 1.6 CRDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2011
Hyundai i30 I Hatchback Facelifting 1.6 CRDi 90KM 66kW 2010-2011 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Po pozytywnych opiniach spodziewałem się więcej po tym samochodzie. Niestety zawiodłem się. Auto ma swoje uciążliwe wady. Podstawową jest słaby lakier i blacha. Mam egzemplarz z końca produkcji a nie obca jest mu rdza, która trawi auto od środka. Rdza pojawia się w miejscach uderzeń po kamieniach, w pobliżu feralnej lampy światła stop (jedna z wad fabrycznych), na tylnej klapie itd. W moim i30 występuje problem ciężko wchodzących biegów z 1 na 2 (w różnych konfiguracjach problem omawiany na forach hyundaia, problem zapewne leży w sprzęgle). Auto jeździ, ma w miarę niedrogie części i jest przestronne w kabinie, w bagażniku z miejscem jest tak sobie (brakuje kilkudziesięciu litrów). W moim i30 pojawiały się wady występujące w tym modelu, wybite końcówki drążków i wspomniany wcześniej problem biegów. Ponadto pojawiają się niedomagania elektroniki (niedziałający przycisk opuszczania szyb, nie wracająca od razu do pozycji wyjściowej tylna wycieraczka. Inne awarie to np. sprężarka. Plastiki podatne na zarysowania itd. reszt podałem w opisach...
Buczy, wpada w wibracje (może być sprzęgło - problem omawiany na forach), mało dynamiczny,
pewnie jest ok, ale często powtarzają się problemy z biegami (spowodowane nie odstawieniem tarczy sprzęgła), stopniowanie skrzyni biegów słabe - za mało na 3 bieg za dużo na 2.
nic specjalnego, taczka na 4 kołach
Gnije
całkiem ok
całkiem ok, jednak dlaczego nie dali kieszeni z tyłu w fotelach, dlaczego nie można schować butelki z wodą w drzwiach pasażera, kto wymyślił wymianę żarówek przez wyjęcie reflektrów.
może być, bez szału, zepsuła mi się sprężarka (regeneracja), para długo utrzymuje się na szybie
jest ok, miejsca w kabinie dużo
słabo, w aucie jest głośno
mimo wszystko sporo drobnych awarii
może być

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 90KM 66kW [l/100km]