Ocena kierowcy - Hyundai i30 I Hatchback Facelifting

Jakub_Brenner, ponad rok temu
Silnik 1.6 CRDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2010
Hyundai i30 I Hatchback Facelifting 1.6 CRDi 90KM 66kW 2010-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : oszczędny w spalaniu, bezawaryjny. Jego niespotykanie prosta konstrukcja daje dużo spokoju
Przeniesienie napędu : niestety upierdliwa skrzynia biegów ( może tylko u mnie..)
Ogólnie bardzo dobry samochód, choć prosty. Ma to swoje wady i zalety. Chwilami zwłaszcza w dłuższej podróży brakuje użytecznych rozwiązań. Bardzo mało schowków. Zwłaszcza zamkniętych właściwie nie ma. Fotele średnio wygodne, brakuje dobrego trzymania moim zdaniem. Krótkie siedzisko, uda mogą cierpnąć dwumetrowym kierowcom. Dość mały bagażnik jak na kompakt. Kokpit bez fajerwerków, choć spasowanie niezłe. Z plusów? Bardzo dobry silnik, ze starej szkoły bez wielu problematycznych unowocześnień (bez dpf, bez koła dwumasowego!). Moc moim zdaniem całkiem niezła a spalanie super - przy spokojnej jeździe w trasie 5 litrów. Auto jest zwrotne, w mieście manewrowanie bardzo wygodne. Jaka jest jeszcze wada tego auta? Uważajcie na korozję. Mój egzemplarz był od niej wolny, ale wiem, że większość na rynku ma spore problemy z rudą... Na plus bezawaryjność, poza świecami żarowymi i innymi kwestiami obsługowymi które trzeba wziąć pod uwagę
w mojej czasami haczyła się jedynka, czasami było mnóstwo nerwów na świałach... Problem odziedziczony po poprzedniku. Zadziałał magiczny patent mechanika. Spuszczony płyn hamulcowy i intensywne pompowanie nogą nowego. nie pytajcie jak ale ze skrzynią zniknął bez konieczności większych napraw. Polecam to rozwiązanie ;)
brak schowków, średniowygodne fotele, mały bagażnik
uważam, że dobra. Pamiętajmy, że gwarancja była 5 lat. Koreańczycy musieli być pewni autka.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 90KM 66kW [l/100km]

5,8