Lista ocen Hyundai Lantra II (62) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 48 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~cacekLantra
Kombi 1.6 114KM 84kW
Niestety ma swoje dwie wady...a są nimi bieg I i bieg wsteczny :( często haczą-czasem trzeba się namęczyć, żeby wrzucić. Ja miałem na to następujący sposób: próbuje wrzucić bieg-haczy-puszczam sprzęgło-wciskam ponownie-wrzucam bieg bez problemu. Przełożenia są zestrojone tak, żeby nie wachlować nimi bezsensownie:) Odpowiednia długość moim zdaniem...dźwięk zmiany biegu przyjemny..jakby się przeładowywało magazynek w jakimś pistolecie;) hehe
~LUK721
Kombi 1.6 114KM 84kW
Takie zestopniowanie, że można po mieście, nie przekraczając ekonomicznych 20tys. obr/min, jeździć 50/60 km/h. System cięgłowy często wymaga poprawienia "wbicia" biegu wstecznego, lekko haczy jedynka, szczególnie przy -10st.C. Czasem chciałoby się wrzucić 6stkę...
~Mistrz
Sedan 2.0 139KM 102kW
Automatyczna skrzynia biegów bardzo ładnie wybiera biegi. Dla amatorów szybkiej jazdy, przygotowano przełącznik w skrzyni biegów, który zwiększa dynamikę auta. W mieście, w korkach automacik świetnie sobie radzi i zawsze dynamicznie rusza spod świateł.
~b@rtek
Sedan 2.0 139KM 102kW
Niestety o skrzyni nie moge napisac tego co o silniku. Jest ona raczej kiepsko zrobiona. Biegi sa za dlugie i wchodza dosc niepewnie. Poza tym skrzynia nie ma zadnych bolaczek mechanicznych. nie psuje sie i jest praktyznie bezobslugowa.
~Polini
Kombi 2.0 139KM 102kW
Niestety jedną skrzynię musiałem wymienić przy około 190 tys.km, ogólnie dobrze spasowane biegi do silnika (zwłaszcza 3 bieg daje niespotykanego kopa), biegi wchodzą jednak z pewnym oporem, można się przyzwyczaić.
~LUK721
Kombi 2.0 139KM 102kW
Typowa, cięgłowa ze skłonnością do problemów z jedynką i wstecznym, ale bez przesady... solidna, prosta, bezawaryjna. Zestopniowanie typowe, w mieście trzeba pomachać, w trasie jakby się jeszcze 6 bieg przydał.
~Andrzej
Kombi 2.0 139KM 102kW
Świetnie wchodzą biegi, zwłaszcza przy szybkiej zmianie (skrzynia wręcz wciąga sama bieg tylko trzeba nadać kierunek drążkowi zmiany biegów). Mankament (może tylko u mnie) - porządnie trzeba wkładać wsteczny, bo czasem go nie zapina.
~silas
Kombi 1.6 114KM 84kW
Skrzynia ma krótkie przełożenia, pracuje bez oporów. Bieg wsteczny nie zawsze wchodzi, czasami trzeba ponownie wysprzęglić. Czasami (jedynkę trzeba wysprzęglić, bo nie wejdzie - auto ma 9 lat).
~conrado
Kombi 1.8 128KM 94kW
skrzynia podobna do japończyków np mitshubishi krótki drążek płynnie i ładnie wskakują biegi mam zastrzeżenie do 1 i wstecznego czasem zawodza ale opanowałem juz ta sztuke , nie jest to dla mnie juz kłopot

Usterki Hyundai Lantra II

Hyundai Lantra II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~MARIUSZ
Kombi 1.6 114KM 84kW
BIEGI KRÓTKIE, MAŁE KŁOPOTY W WŁĄCZANIEM PIERWSZEGO I WSTECZNEGO BIEGU. POMAGA WYSPRZĘGLANIE. JEDYNY MANKAMENT TO PIĄTY BIEG WEDŁUG MNIE NIE CZUĆ RÓŻNICY POMIĘDZY 4 A 5