Lista ocen Hyundai Tucson I SUV 2.0 CRDi 112KM 82kW 2005-2008 (22) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~samsung
SUV 2.0 CRDi 112KM 82kW
I tu się zaczyna temat rzeka. W mieście to średnio od 9 do 10 L trzeba liczyć i choćby nie wiem jak się starał niżej na 98% nie zejdzie (chyba że ktoś będzie go turlał) - nie ma czego innego oczekiwać bo w końcu auto waży ponad 2 tony a jego aerodynamika jest na niskim poziomie. Poza tym ma szerokie gumy które też zwiększają apatyt na ON. Poza miastem na trasie 7-5 do 7-8L uważam za naprawdę przyzwoity wynik. Suma sumarum średnie spalanie...
~patryk
SUV 2.0 CRDi 112KM 82kW
Póki co jestem bardzo zadowolony. Rozrząd z wymianą(Gates) 800zł, tulejki w zawieszeniu ok.40zł/szt.(oryginał), klocki przód(brembo)120zł. Spalanie też nie najgorzej jak na takie auto. średnie spalanie komputer pokazuje 8.4l/100km i to głównie miasto w korku, ale wiadomo, to zależy od stylu jazdy, bo ja się chce to można uzyskac nim 6,5l/100, jak i 14l/100 ;)
~manproject.pl
SUV 2.0 CRDi 112KM 82kW
Jeśli chodzi o zużycie paliwa to w trakcie jazdy po mieści około od 8 do 9 l (z klimą). Ale ja po mieście dużo nie jeżdżę. W trasie średnio 7 l, choć kiedyś jadąc w dużym, ale płynnym ruchu wyszło (tak do 70km/h) wyszło 6,2. To nie zużycie z komputera tylko z zerowania i wlewania do pełna. Więc jak na takie ciężkie auto naprawdę OK.
~tomek
SUV 2.0 CRDi 112KM 82kW
w cyklu mieszanym na miejscu (do 100 km) spala moim zdaniem malo (6.6) ale jezdze po autostradzie pokonujac 630 km w jedna strone to potrafi lyknac nawet na 9.5 l/100km (2.0 crdi 112KM przedni naped skrzynia 5-biegowa)
~lewy
SUV 2.0 CRDi 112KM 82kW
spalanie na doskonałym poziomie, biorąc pod uwagę aerodynamikę trzydrzwiowej szafy na kółkach, przeglądy nie są kosztowne, chyba że w ASO, większych napraw nie miałem, siadam i jadę...
~grot
SUV 2.0 CRDi 112KM 82kW
Nie wiem czy jestem pierwszy, ale w komentarzach jakie przeczytałem większość narzeka na spalania (powyżej instrukcji). W moim przypadku (3000 km) średnie zużycie wyniosłao 8,9
~Lalka
SUV 2.0 CRDi 112KM 82kW
2 litry 114 KM- średnia w trasie 7 L, miasto 9 L. Miało być gorzej, jestem niezmiernie zdziwiony. W Cytrynie maiłem 6,8 L w trasie 9 miasto - benzyna 1,8 16V
~sznyta
SUV 2.0 CRDi 112KM 82kW
w mieście do 10L, lecz można zejśc do 9,5L - lecz to już nie jazda. Myśle, że każdy kto kupuje takie auto powinien liczyć się z kosztami na paliwo.
~art
SUV 2.0 CRDi 112KM 82kW
jeżdżę raczej spokojnie i wtedy pali mało jak na takie auto (waga, kształt), ale jak się "przydusi" i na krótkich podjazdach to sporo spalanie podskakuje
~cybered
SUV 2.0 CRDi 112KM 82kW
Tutaj sie troche rozczarowalem.Coprawda przejechalem nim dopiero 280km,ale spalanie w przypadku silnika 2.0CRDI wg komputera okolo 11l/100km.
Hyundai Tucson I SUV