Lista ocen Jeep Liberty (32) - Silnik

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mieszko
Terenowy 2.8 CRD 158KM 116kW
Na wstępie zaznaczam tylko że posiadam wersję z silnikiem 2,5 CRD a nie jak w opisie 2,8 CRD ale nie było tu takiego do wyboru. Ślinik pracuje równo jest wydajny i posiada naprawdę dużą moc. Mi w każdym razie w zupełności ona wystarcza. Jest bardzo mało awaryjny. Dotychczas przez 2 lata zmuszony byłem wymienić (poza normalnymi elementami eksploatacyjnymi) jedynie termostat. Jest to powszechna awaria w tych silnikach.
~jeepnięty
Terenowy 2.4 147KM 108kW
silnik jest 2,5 CRD a nie 2,4. Pali nawet przy - 20 bez problemu, ma podgrzewacze paliwa, moment obrotowy zapewniający bezproblemową jazdę, trochę denerwująca dziura na turbinie ale na szczęście dotyczy bardzo małych prędkości obrotowych. Jeżdząc w korkach prawie nie odczuwalna. Jak dla mnie przyjemnie rechocze podczas jazdy.
~Sławek
Terenowy 2.8 CRD 158KM 116kW
Mam silnik 2.5 CRD którego tu nie ma w manualnej skrzyni. Jak na razie tylko wymieniam materiały eksploatacyjne. Pali we wszystkie mrozy i jest oszczędniejszy od 2.8. Jedyne co mu mogę zarzucić to dziura na turbinie między 800-1000 obr. ale w końcu nie do ścigania go stworzona
~Knight
Terenowy 3.7 205KM 151kW
Silnik, nie licząc zużycia paliwa, to największa i jedyna zaleta tego samochodu. Brzmi niesamowicie pięknie, przyspiesza niesamowicie żwawo, daje dużo przyjemności, póki nie zajedziemy na stację benzynową :). Do tego nie pamiętam żeby coś się w nim zepsuło.
~Marek_R
Terenowy 3.7 205KM 151kW
Samochód ma po prostu silnik. 3,7l robi swoje. mocy jak na tą pojemność nie za wiele ale za to moment obrotowy potężny i pnie się liniowo. Nie jest to pięknie mrucząca V8 ale też daje rady w tym autku :)
~BW
Terenowy 3.7 205KM 151kW
Silnik V6 3,7 litra. Mimo tego, ze Liberty jest bardzo ciezki to przyspieszenie jest bardzo przyzwoite. Silnik pracuje dosyc glosno, ale uwazam ze jest to normalne w samochodzie tego typu.
~piotr75L
Terenowy 3.7 205KM 151kW
Ten silnik jest fantastyczny. Wraz automatyczną skrzynią tworzy doskonały zestaw o bardzo wysokim momencie obrotowym co doskonale sprawdza się w terenie ale i w mieście.
~Suchy
Terenowy 3.7 205KM 151kW
Cicho pracujący silnik V6, elastyczny i ładnie brzmiący. Moc zupełnie wystarczająca na każdą trasę i teren. Elastyczność bardzo dobra. O trwałości trudno mi mówić po 30000km :-)
~Gość
Terenowy 2.8 CRD 158KM 116kW
odpalał ł za 1 razem cały tydzien mrozy -24 stopnie to bardzo sie podoba,inni stoją w śniegu pod górą,Ty cofasz i polem jedziesz albo przez rów elegancko:)
~jear
Terenowy 3.7 205KM 151kW
Ten silnik to najważniejszy atut tego modelu.Jest elastyczny,bardzo ładnie się wkręca ,Przypomina mi subaru impreze 4WD.Bardzo ładny dzwięk.