Lista ocen Kia Carens II (26) - Ergonomia

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Stinger
Minivan 2.0 i 16V 138KM 101kW
To pakowane duże auto, do jazdy miejskiej i na trasę, wygodne, tylko podłokietniki za bardzo sięgają lewarka biegów. Jest w nim dużo miejsca zarówno dla kierowcy jak i pasażera, z tyłu i z przodu. Na wielkich klasycznych zegarach widać dobrze obroty i prędkość, radio mam 2 din z wielkimi gałkami z Hyundaia i30, więc podczas jazdy nawet nie zwracam uwagi gdzie są guziki od zmiany utworów czy głośności, bo bez problemów po omacku odnajduje je na...
~ojrzyk
Minivan 1.8 i 16V 126KM 93kW
Projektanci niektóre rozwiązania chyba nanieśli na kolanie. Wg mnie nieintuicyjne rozmieszczone przyciski. Niby dużo schowków ale mało praktyczne. Schowki zamykane za małe. Trochę za daleko drążek zmiany biegów. Za to wnętrze wygodne i przestronne zarówno z przodu jak i z tyłu. Z tyłu równa połoga. Bardzo przestronny bagażnik z praktycznym schowkiem pod podłogą. Zmieściłem w nim koło dojazdowe po instalacji lpg, tak że bagażnik mam czysty....
~Grzegorz
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Samochód jest dobrze zaprojektowany na rodzinnego MPV. Schowki w drzwiach są pojemne, uchwyty na napoje, 3 gniazda elektryczne, podłokietniki bardzo na plus. Razi nieco mały schowek po stronie pasażera. Pakowność bagażnika - cudowna. Po rozłożeniu tylnej kanapy - przestrzeń niemal nieograniczona. Często wykorzystywałem tak samochód w charakterze sypialni. Ergonomię podnosi zdejmowalna krata pomiędzy bagażnikiem a oparciem foteli pasażerów z tyłu.
~Krzysiek
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Przyciski do obsługi niektórych instrumentów nie są rozmieszczone intuicyjnie. przycisk do obsługi tylnej wycieraczki i spryskiwacza jest umieszczony delikatnie mówiąc głupio. Całość wygląda nieźle, ale są szczegóły, które drażnią. Fotele ustawić się da. Kierownica też ma możliwość prawidłowego ustawienia. Odległość do pedałów i ich rozstawienie jest w porządku.
~RUMUN
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Wszystko w zasięgu ręki, chociaż przełączniki z lewej strony, np.ogrzewania szyb trochę nisko. Siedzisko dobrze wyprofilowane, jest możliwość jego dostosowania do każdego kierowcy. Mnie odpowiada zwłaszcza dźwigienka do wypchnięcia odcinka lędźwiowego. Brak podłokietnika dla kierowcy. Brak podłokietników dla pasażerów tylnej kanapy.
~właściciel latającego KIjA
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Żółte ludziki chyba nie jeździły tym autem podczas testów. Fotele jak dla krasnoludków, sterowanie automatyczną klimą za nisko (temp. zewnętrzna tylko na żądanie), włącznik tylnej wycieraczki przy lewym kolanie, otwarcie bagażnika włącza oświetlenie kabiny a nie bagażnika. Dobrze, ze nie ma lampy w podłodze i drzwi pod prądem
~Marek
Minivan 1.8 i 16V 126KM 93kW
Klawisze wycieraczek tylnych po lewej stronie deski to nieporozumienie. Nie widać podświetlenia wyświetlaczy podczas jazdy w słoneczny dzień. Może kolor nieodpowiedni.
~Robert z Warszawy
Minivan 2.0 i 16V 138KM 101kW
obsługa wszystkich urządzeń po kilku tygodniach obsługuję klimę radio itp bez patrzenia trzeba się przyzwyczaić do obsługi tylnej wycieraczki po lewej stronie kierownicy
~Carensiak 2005
Minivan 2.0 i 16V 138KM 101kW
Włącznik wycieraczki tylniej i spryskiwacza tylniego - umiejscowienie tragedia !!! Ale reszta bez zarzutu. Mogłoby być więcej schowków ale moja wersja jest dość uboga.
~Oskar
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Część przycisków jest źle rozplanowana. Najbardziej irytuje tem od rynek wycieraczki którego trzeba szukać koło lewego kolana.