Lista ocen Kia Carens II (24) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Stinger
Minivan 2.0 i 16V 138KM 101kW
pompa hamulcowa, to była jedyna poważna usterka, która wystąpiła nagle i doprowadziła do natychmiastowego samo zatrzymania pojazdu, powodem była dziurawa uszczelka w pompie hamulcowej, (w układzie pojawił się jakiś maleńki wiór, nie wiem skąd, ale przeciął uszczelkę w pompie przez co płyn był wtłaczany do układu, ale się nie wracał, im więcej było hamowani tym gorzej auto ciągnęło do przodu, aż do całkowitego zatrzymania, ale to następowało...
~Carensiak 2005
Minivan 2.0 i 16V 138KM 101kW
Awaria klimatyzacji - samochód był uderzony i rozszczelniła się chłodnica klimatyzacji. Koszta naprawy z częsciami 1000 zł co jest bardzo niską ceną. Resztę drobnych awarii było spowodowanych źle założoną i regulowaną instalacją lpg - ale teraz jest wszystko ok.
~leszekwaw2
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Poważna usterka wystąpiła dopiero w wyniku kolizji z BMW 528i. Wyskoczył z za zakrętu i uderzył swoim lewym przodem w mój lewy przód. BMW do kasacji, jego zawieszenie urwane, koło też, skrzynia i silnik rozbite. Ja w swojej \"Kiance\" muszę wymienić błotnik :D
~Krzysiek
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Nie chciał pracować poniżej -10 st. Wymagała remontu pompa wysokiego ciśnienia, wtryskiwacze i świece żarowe. Sprzęgło jest drogie i nie ma zamienników. Amortyzatory w cenie Porsche. Części trudno dostępne.
~ojrzyk
Minivan 1.8 i 16V 126KM 93kW
Jedyny poważny problem to hamulce. Przez 2 lata użytkowania zacięły mi się trzy zaciski. Po prostu zacisnęły się i nie chciały puścić. Wystarczyła regeneracja. Koszt 60-150 zł za sztukę.
~Robert z Warszawy
Minivan 2.0 i 16V 138KM 101kW
na razie nie miałem silnik bardzo cichy na wolnych obrotach lecz przy odpaleniu po nocy słychać panewki jak dotrze olej po 2-3 sekundach cisza,oleju nie bierze więc pozostałem przy Motulu 10W40
~Grzegorz
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Nie było żadnych. Samochód nigdy mnie nie zawiódł - ani w jeździe po mieście, ani w krótkiej trasie do rodziców, ani w 750 km podróży nad morze i z powrotem przy znacznym obciążeniu.
~karol skotnicki
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
W tym aucie nic się nie psuje, moja Kia ma u mnie dożywocie nigdy jej nie sprzedam. Ale dodam że mam ją od nowości i dbałem o nią, wszystkie wymiany na czas
~właściciel latającego KIjA
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
z poważniejszych rzeczy to jeszcze nic sie nie stalo, karoserii podczas jazdy nie zgubiłem, podwozie przy hamowaniu jeszcze nie wyjechało
~MAREK
Minivan 1.8 i 16V 126KM 93kW
Nigdy nie miałem poważnej usterki w samochodzie. Wymieniam części w miarę ich zużycia.