Lista ocen Kia Rio I Kombi (86) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 93 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jacekmarek&@o2.pl
Kombi 1.3 i 82KM 60kW
Słabe wyciszenie to domena aut ze wschodu. Suzuki, Kia, Daewoo... nie wiem czemu oni tak robia ale tak jest i w przypadku RIO. Legendarny piasek z opon obija sie o podwozie i nadkola i ma sie rzeczywiście wrażenie jakby sie chechało z otwartymi drzwiami. Jeszcze ciekawiej jest podczas deszczu:) Ale to nie jest żadna tragedia. Człowiek przyzwyczaja sie prędko do nowego a co się da uciszyc to sie ucisza poprzez montaz plastikowych nadkoli z...
~juser
Kombi 1.3 i 75KM 55kW
wyciszenie rzeczywiście przeciętne, słychać szumy, odbijające się kamyki od drzwi, czy szumiącą wodę podczas deszczu, albo jazdy po mokrej nawierzchni. rozwiązaniem jest kupienie odpowiedniej maty/pianki i wyciszenie drzwi. wtedy komfort i wyciszenie zwiększa się diametralnie. niedużym kosztem można tą niedogodność poprawić i auto praktycznie pozbywa się największego minusa!
~gsikorski@interia.pl
Kombi 1.3 i 82KM 60kW
Po wymianie amortyzatorów zawieszenie chodzi bardzo cicho. Niestety silnik pomiędzy 110-130 jest za głośny powyżej 130 jest trochę ciszej. Natomiast bardzo duży plus system głośników audio fabrycznie zamontowany w samochodzie jest po prostu rewelacyjny. Jak ktoś lubi słuchać głośno muzykę to audio spełni jego oczekiwania naprawdę rewelacja.
~Robert
Kombi 1.3 i 82KM 60kW
Zgroza! Po tym aucie latwo się chyba przesiąść na auto z otwieranym dachem, bo hałas jest pewnie nieznacznie większy niż wewnątrz rio. Gdy sucho to jeszcze obleci, ale jak popada to ma się wrażenie że drzwi w całym aucie są niepodomykane. Słychać po czym się jedzie, na czym się jedzie i że się jedzie.I nie słychać żeby się psuło...
~jacekmarek7@o2.pl
Kombi 1.3 i 82KM 60kW
W deszczu jazda jak z otwartymi drzwiami. Zmieniłem nawet uszczelki w przednich drzwiach. Nic nie pomoglo. A złożona kartka A4 wciśnieta w zamkniete drzwi i uszczelke tłumi całkowicie. To auto dla Pomysłowego Dobromira - jesli ktoś ze starszyzny pamieta taką bajkę
~Paweł
Kombi 1.3 i 75KM 55kW
Praktycznie brak wyciszenia, w porównaniu z nowszymi samochodami wypada słabo. Można to trochę poprawić zaklejając drzwi taśmą dekarską - koszt niski i efekt w miarę dobry. Niestety w trasie i tak hałasuje silnik, niestety limuzyną to nie jest :)
~jacekmarek7
Kombi 1.3 i 82KM 60kW
Katastrofa. Świszczą uszczelki w drzwiach i nic się nie da z tym zrobić. Wymieniłem z przodu i nic! Dlatego polecam się przyzwyczaić. Ponadto w trakcie deszczu wrażenie że jedzie się z otwartymi drzwiami jest jedyne w swoim rodzaju. No cóż. Niezła jazda.
~art2310
Kombi 1.5 i 16V 98KM 72kW
Trzeba niestety trochę wyciszyć drzwi bo zamykają się z odgłosem pustej puszki po piwie i trochę za głośno robi się we wnętrzu powyżej 120km/h.W poprzednim samochodzie jaki miałem-Fiat Brava 1,6 16v było dużo ciszej.
~sz
Kombi 1.3 i 82KM 60kW
powyżej 115 słychać rozpaczliwe wycie małego silnika - ale jak sie spieszysz to można i 150 ciąć :) z drugiej strony nowa astra też wyje przy silniku 1,6 także może jestem zbyt czuły na tym punkcie
~Dzordz
Kombi 1.3 i 82KM 60kW
Tutaj widać, że Rio nie jest mocno zbudowany anie mocno wyciszony. Tak samo silnik - powyżej 3 tysi słychać go. Troszkę także szumi przy prędkościach. No ale cóż.
Kia Rio I Kombi