Lista ocen Kia Sportage II (53) - Ergonomia

Na liście zabraknie 76 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysztof
SUV 2.0 CRDI VGT 150KM 110kW
Ja naprawdę się czepiam czego się da. W tej materii minus za brak regulacji wyprofilowanie cz. lędźwiowej fotela skandal za taką kasę. Fotela ze starego Scenica raczej nie da się włożyć a szkoda. Podnośnik fotela zepsuty tj dział ale fotel opada z powrotem po kilku dniach. Na szczęście położenie dolne mi odpowiada i ignorujęe wymianę podnośnika. Kierownica radio zestaw do telefonu przełaczniki wszystko Ok za wyjątkiem przycisku komputera...
~Kamil
SUV 2.0 CRDi 140KM 103kW
Silnik jest ekonomiczny jak na swoje osiągi i wagę samochodu. W lecie moje dojazdy do miejsca pracy ok 30 km średnia to ok 6.5 l / 100 km zimą litr więcej. Po trasie praktycznie cały czas się toczę nie stoję w korkach. Ale wynik jest moim zdaniem zadowalający. Porównanie Renault Espace IV 1.9 dci 116 KM na tych samych dojazdach spalanie ok 7.5 L w lecie i zimą ok 8.5 L l. Ale to już wiadomo dużo wieksza buda.
~darek
SUV 2.0 CRDi 112KM 82kW
Za mało schowków, ale przez to mniejszy bałagan. Bagażnik za mały, na wakacje niestety trzeba jechać z boxem. Własciwie wszystko pod ręką. Roleta przestrzeni bagażowej kłopotliwa w szybkim demontażu, bo zaczepiona jest dodatkowo za zagłówki. Mało atrakcyjna deska rozdzielcza - niby wszystko na swoim miejscu, ale w przypadku zamontowania radia 2din robi się z tego dyskoteka. Brak mi kontrolki świateł mijania.
~Black Jack
SUV 2.0 CRDi 140KM 103kW
Wszystko pod ręką i w zasięgu, siedzenia super wygodne... teraz nie potrafię już wygramolić się z osobówki... choć mogłaby być jeszcze regulacja fotela w odcinku lędźwiowym - moje kłopotliwe miejsce... No i ten prawy "podłokietnik" kierowcy, czy zamknięcie schowka - mógłby być nieco wyżej - teraz już się czepiam. Ponadto zamiast tempomatu dla mnie mogłoby być sterowanie radiem pod lub w kierownicy.
~Paweł
SUV 2.0 CRDi 140KM 103kW
Tutaj doczepił bym się tylko do dwóch rzeczy a mianowicie brak sterowania radia z kierownicy - w aucie za 105 tyś trochę dziwne i ten przycisk od komputera w niepraktycznym miejscu - lepiej jakby był we włączniku spryskiwaczy jak np. w służbowym Boxerze. PS. Jeszcze jeden mankament - przy moim 1,82 m za nisko usytuowany podłokietnik nie spełnia swojej funkcji
~RL
SUV 2.7 i V6 175KM 129kW
Typowy, praktycznie zaplanowany SUV ... łatwy dostęp do wielu funkcjonalnych elementów ... Jedyna rzecz, która przyszła mi do głowy to przyłapałem się kilka razy na "szukaniu" przełącznika kierunkowskazów ... jakby był troszkę za krótki ...??? ale jak wspomniałem mam auto od kiku dni i napewno niebędzie to stanowiło problemu
~przyjemnie zaskoczony
SUV 2.0 CRDi 140KM 103kW
przydalo by sie sterowanie radia z kierownicy...wkur**a mnie obsluga klimy troche ale to osobiste odczucie...ogolnie wszystko na swoim miejscu...a i jeszcze jedno wazne! hamulec reczny strasznie dlugi skok ...spuszczasz go i wydaje ci sie ze ok a on ciagle zaciagniety ale pikawka to sygnalizuje chociaz
~mrshadow@poczta.onet.pl
SUV 2.0 CRDi 140KM 103kW
nieco za cienki wieniec kierownicy - grubszy lepiej by \"leżał\" w ręku - model 2009 ma to już poprawione. Trochę mało wygodna jest reguklacja wysokości fotela kierowcy, zamiast klasycznej dźwigni - 2 pokrętła. Poza tym bagażnik mógłby być zdecydowanie większy.
~zenon_fajger
SUV 2.0 i 16V 142KM 104kW
Wszystko proste, czytelne, pod ręką (choć pod wieloma względami nie umywa się do "Multipli"). Dla mnie bardzo wygodna możliwość otwarcia tylnej szyby i włożenia zakupów do bagażnika bez podnoszenia klapy (dla żony to już za wysoko). Łatwy dostęp do żarówek.
~Adrian
SUV 2.0 CRDi 112KM 82kW
Nie jest aż tak źle. Z samochodu wygodnie się korzysta. Jest kilka sporych schowków, wygodne fotele... jedynym mankamentem jest to, że czasem aby wygodnie usiąść trzeba zapłacić za to widocznością, przez co nie zawsze wszystko z przodu widać.