Lista ocen Lancia Dedra (58) - Silnik

Na liście zabraknie 48 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~<>
Sedan 1.6 i 80KM 59kW
Silnik w tym aucie, a chciał bym zaznaczyć ze ma tylko 80 gdzie waga auta z pełnym bakiem przekracza 1300kg Jest niezwykle dynamiczny elegancko wkręca sie na obroty przy wykręcani na wyższe zakresy 4500obr/m całkiem miło mruczy. Jeśli go zdławisz to nawet na 5 biegu dość szybko odzyska ciąg. Bardzo dobre przyspieszenie. Z reguły sam silnik się nie psuje można powiedzieć że jest bez awaryjny nawet po tysiącach przejechanych km nic nie nawaliło...
~czay
Sedan 1.8 i 90KM 66kW
Jak go sprowadziłem z Holandii (po dzwonie) miał 90kkm. Elastyczność była dobra, chociaż na 5-ce nie taka rewelacja. Przy 150kkm założony gaz (prymitywna II-ga generacja: krokowiec + śruba) elastyczność dość znacznie w dół (na 5-ce porównywalna z nowymi silnikami 1,2 - punto, corsa). Trochę głośny na wyższych obrotach. V max na gazie to ok. 185, ale strach nim tak jeździć
~Leszek
Sedan 1.8 i 101KM 74kW
Ja odnośnie komentarza poprzednika o prędkości.Na trasie Sokółka - Kuźnica (podlaskie) jechałem nią 205km/h przynajmniej tyle pokazała suszarka policjanta:) jak mi wlepiał mandat duuuuuzy mandat:)ale miałem jeszcze gaz pod nogą więc poszła by więcej.POZDRO
~Vols
Kombi 1.8 GT 16V 131KM 96kW
Uwielbiam to autko - nie pozbędę się go za żadne skarby. Silniczek pięknie mruczy, jest baaaardzo dynamiczny. Na trasie nie trzeba redukować z piątki, by wyprzedzić. Na dodatek nie pali za dużo - na trasie poniżej 9 l gazu.
~Grzesiek
Sedan 2.0 i 113KM 83kW
Dobrze, a nawet lepiej!Miły odgłos gdy zostawiasz konkurencję w tyle... :D jak narazie bez większych zastrzeżeń chociaż były niespodzianki,ale tylko przez poprzedniego właściciela który nie bardzo się autkiem opiekował.
~moskito
Sedan 2.0 i 113KM 83kW
Gdyby nie poprzedni właściciel byłoby 5, po kupnie silnik chodził dobrze, wymieniłem olej i takie tam rzeczy, po przejechaniu 2 tys km rozleciał sie wał, musiałem zmienić silnik. Na nowym motorze jest ok, fajnie ciągnie 120KM
~Lanciomaniak
Kombi 1.8 101KM 74kW
Na benzynce jak na taką moc i z uwagi że jest to kombiak elastyczność super, tylko trzeba dość wysoko kręcić, na gazie słabiej, jak wyprzedzam to przełąnczam na bezynkę i powrót do lpg. Kultura pracy bez zastrzeżeń.
~wgemi@wp.pl GLOVA
Sedan 2.0 i 113KM 83kW
przejechałem 30tyś km od momentuzakupu i ponownie wypowiadam sie na temat auta ! silnik miał małą awarie ukruszył sie jeden zawór wydechowy naprawa nie była tania ale dosyć prosta więc zrobiłem sam cena cześći 800zł
~Lukilauren lakilukk@wp.pl
Sedan 2.0 i 113KM 83kW
Wspaniały dzwięk silnika po zdjeciu końcowego tłumika - z konieczności bo pożałowałem kasy na nowy. Wycisnąłem 182km/h na obwodnicy Grójca i szła lekko jak ptak, tylko ja nie odważyłem się więcej.
~Rafał (Piszczyk)
Sedan 1.8 i 90KM 66kW
benzyna OK wczoraj na Autobhanie 210km/h LPG jak zawsze- instalacja słaba to i osiągi padają - ale jest OK ładnie kręci do 6,5 tyś obr w DOHC standardowo klekoczą zawory (może czas na regulacje płytkami?)