Lista ocen Lancia Kappa Sedan (79) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 78 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dawid_skalniak@wp.pl
Sedan 3.0 24V 205KM 151kW
Twarda, precyzyjna. Tak bym scharakteryzował ten samochód. Jeżdżąc Audi A6 C4 Avant (sportowe kombii) nie czuje się tak bezpiecznie i pewnie na krętych i wyboistych drogach. Po prostu klasa godna marki \"Lancia\". Zapomniałem dodać,iż w modelach 2.0T oraz 3.0 V6 zastosowano twardsze zawieszenie które na zakrętach nie wychyla się na boki. Dodatkiem tylko do wersji 3.0 jest również Servotronic - po prostu luksus i komfort to podstawa.
~lesfro@wp.pl
Sedan 2.0 LE 146KM 107kW
Jak kupiłem to dramat ,polegający na tym ,że ktoś nie dbał ,miała dużo luzów na różnych tulejach,nie będę wymieniał ,powiem tylko że w granicach 1000 zł naprawiłem układ jezdny do stanu cicho na bruku.Do tego wymiana dwóch amortyzatorów (jeden zero,drugi mógł być)ok.600 zł.No klocki przód ,tył dobry.Kupiłem lepsze bo zrewanżują się długością życia.(ok.100 zł za parę)
~piter7702
Sedan 2.4 TD 124KM 91kW
Tutaj nie może być innej oceny. Bardzo stabilne zawieszenie i jednocześnie komfort wodnego łóżka. Notabene w moim egzemplarzu mimo sporego przebiegu wszystkie elementy (nawet łączniki stabilizatora) są fabryczne! Faktem jest, że samochód w Ojczyźnie jeździ niedługo...
~dj_tygrys
Sedan 2.4 20V 175KM 129kW
Spisuje się rewelacyjnie, dobrze auto trzyma się drogi co prawda nie testowałem go na torze ale na nasze polskie warunki, myślę że jest bardzo przyzwoicie, auto jest miękkie więc wychyla się przy skrętach ale ogólnie dość stabilne by pochłaniać je nawet z większymi prędkościami
~kula szpiegula
Sedan 3.0 24V 205KM 151kW
Większych zastrzeżeń brak, jedyne co denerwuje to słabe sprężyny z tyłu (bez modyfikacji zawsze będzie klapnięta). Prowadzi się precyzyjnie, nie ma problemów z przechyłami i o dziwo nie jest za twardo. Akurat :)
~Mirek
Sedan 2.0 LE 146KM 107kW
Nie mogę dojść do ładu ze stukami i pukami dochodzącymi z zawieszenia. Ktoś mi kiedyś powiedział że ten samochód poprostu nie jest na nasze drogi i trzeba się do tych odgłosów przyzwyczaić. Poza tym wszystko w porządku.
~Rafał Kucharczyk
Sedan 2.4 TD 124KM 91kW
Układ jezdny Kappy to kompromis pomiędzy komfortem a doskonałym prowadzeniem i trzymaniem w zakrętach. Autko nie jest lekkie a zawieszenie nie daje najmniejszych powodów do narzekania. Brawa dla konstruktorów!!!
~ralff16
Sedan 2.0 20V 155KM 114kW
układ jezdny zadowalajacy płynny co powoduje znakomity komfort jazdy,drażni tylko awaryjność łączników stabilizatora ale można je zamienić na inne np z fiata Bravosą kilka razy tańsze troszke krótszeod orginałów ale to nie przeszkadza
~Heniek
Sedan 2.0 20V Turbo 220KM 162kW
Idealnie terzyma się na łukach , anwet przy większych szybkościach. Rewelacyjny układ stabilizacji z tyłu. Dodatkowo w mojej wersji mam jeszcze 4 tłoczkowe hamulce Brembo - hamowanie miodzio, praktycznie zatrzymuje jak wryty.
Dziennik kosztów dla Lancia Kappa Sedan
7,3
13,1
13,4
~Paweł z Bełchatowa/p51mustang@o2.pl
Sedan 2.0 16V Turbo 205KM 151kW
Zaskakująco komfortowy i przyjemny w prowadzeniu układ jezdny,można nawet szybko pokonywać zakręty co jest nie do pomyślenia w innych limuzynach.świetnie tłumi nierówności i jest nawet stosunkowo trwały,mimo naszych pięknych dróg!?
Lancia Kappa Sedan