Lista ocen Lancia Lybra Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW 1999-2002 (21) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Zużycie paliwa - REWELACJA, ceny przeglądów - DOBRZE, ceny napraw... tu jest gorzej. Jeżeli mówimy o elementach podlegających normalnemu zużyciu to jest BARDZO DOBRZE (wymiana rozrządu z robocizną i materiałem 500zł, wymiana tarcz wentylowanych i klocków w przodzie 600zł, elementy gumowe zawieszenia ok 15zł/szt, komplet wszystkich filtrów ok. 100zł), natomiast jeżeli przydaży się awaria układu przeniesienia napędu, pompy paliwa, koła...
~Lindas
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Zużycie paliwa, jak na tak duży silnik, jest zaskakująco niskie. Samochód stworzony do długich tras - przy spokojnej jeździe bez problemu można zejść do 5 litrów. W mieście też do wytrzymania. Wbrew obiegowym opiniom, ceny części zamiennych w miarę niskie - dużo zamienników z fiatem. Problemem może być tylko znalezienie kompetentnego mechanika - specjaliści od włoskich aut nie trafiają się często i cenią swoją pracę.
~Pablo
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Miasto najgorzej bo w dużym korku 9,5, w normalny dzień około 8,2. Trasa przy 90km/h 4,9, normalnie bez względu na wyprzedzanie i włączoną klimę to tak 5,3-5,8. Autostrada 130km/h - 6,0, 160km/h - 7,2. Średnie spalanie wg komputera na przestrzeni kilkudziesięciu tyś. km wyszło 6,4! To chyba rewelacja zakładając, że jeżdże równie dużo w mieście jak i na trasie a mieszkam w dużym mieście ponad 500tyś mieszkańców.
~fotograf@sebastiankaczorowski.com
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Wydaje mi się że jest dobrze. W trasie nie miałem okazji sprawdzić, ale w trakcie jazdy mieszanej podczas dojazdów do pracy (60km, pół trasy miasto a druga połowa to powiedzmy droga dojazdowa do miasta) średnie spalanie wychodzi ok 6,5l/100km. Przy jeździe po mieście bez korków ok 7,5l/100km.
~britmen1987
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Więc tak tu jestem bardzo zaskoczony: 8,1 litra na setke na odcinku 952 kilometrów ze średnią przejazdową 53 km/h Z dnia wczorajszego: Poznań - Szamotuły - Poznań - Rogoźno - Poznań : średnie 5,3 litra na setke przy 197 kilomerach przejechanych i średniej przejazdowej 55 km Jak dla mnie bomba!!!!!!
~Arturrro Lublin
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Super !!! nie patrzę na komputer bo jest wolny jak na lata 2000r.Ale podaje w miarę dokładnie tylko woooolno przelicza . W mojej 135KM . Trasa do 110KM/H 4,2 l !!! Trasa - 130-160 5,2 - 6,2 l Miasto klima średnio 5,8 -6,2 l Miasto korki klima , stanie 7,5l
~kilo77
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Jeżdżę trasy mieszane i jak do tej pory nie narzekam. W trasie Olsztyn- Zakopane- Kraków- Olsztyn przy 100km/h 5.4 l, najmniejsze zanotowane spalanie to 4.8 l przy prędkości 80km/h. Kręcąc sie po mieście \"łyka\" niecałe 7l.
~Darek
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Warszawa jazda po mieście-przejechane 800km-średnio 7,3 litra.Skoda octavia pali mniej lecz Lybra jak na masę auta i silnik 2,4 OK, części tańsze niż do skody- rozrząd kompl-250 zł,gumy stabilizatora-30,40 zł
~czarny129
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Zużycie paliwa w miarę bo tankowac i tak trzeba jak sie chce jezdzic ale koszty niektórych części to koszmar np:sprzęgło (tarcza,docisk,koło dwu masowe,siłownik)+robocizna to koszt od 2900 do nawet 3500 zł
Dziennik kosztów dla Lancia Lybra Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
8,6
~Krzysiek
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Oszczędność paliwa i niskie spalanie- mega + Niestety części do tego silnika potrafią załamać w porównaniu do 1.9 jtd. Np. Napinacz paska klinowego 500zl (hydrauliczny)
Lancia Lybra Kombi