Ocena kierowcy - Land Rover Freelander I Hard Top

Mariusz ipul@wp.pl, 15 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 117KM 86kW
Rok produkcji 2000
Land Rover Freelander I Hard Top 1.8 i 16V 117KM 86kW 1998-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Wrażenia z jazdy czy to w mieście czy to w terenie. Może dlatego, że to mój pierwszy SUV. Zobaczymy przy następnym :-).
Jestem zadowolony z zakupu tego auta.
Jak na razie bez zarzutów, chociaż przydałby się trochę mocniejszy. Nie jeżdżę szybciej niż 120 km/h i to sporadycznie.
Trochę krótkie pierwsze 3 biegi szczególnie w ruchu miejskim. Dokładnie należy włączać wsteczny.
To jest mój pierwszy SUV, ale szybko się do niego przyzwyczaiłem, bardzo ładnie leży na drodze a w terenie jak dla mnie jest super. Wreszcie mogę dojechać tam, gdzie jadąc osobówką mogłem tylko pomarzyć.
Trochę przeszkadzają szerokie słupki.
Po za przełącznikami do szyb które znajdują się przy dźwigni zmiany biegów i braku podłokietników jest bardzo wygodny. Wreszcie wsiadanie i wysiadanie jest na rozsądnym poziomie.
Szkoda że zwykła klimatyzacja jest trochę mało wydajna, ale wystarczy otworzyć szyberdachy i uchylić lekko tylna szybę i jest super, a jak tego mało, to ściągam hardtopa. Możecie zazdrościć!
Jest super. Tylne siedzenia można położyć i wówczas bagażnik robi się całkiem niezły, kombi może się schować.
To jest jeden z jego mankamentów do 100 km/h jest Ok, powyżej jest znacznie gorzej. Opony letnie szosowe i jest OK. Zimą już gorzej.
Miasto - 9,5 litra, na trasie 8,5 litra. Co roku wymieniam oleje - silnik, reduktor i tylny most. Jak dotąd bezawaryjny, aż się dziwię czytając inne opinie o tym aucie. Może trafiłem na auto zadbane. Ja jeżdżę bardzo spokojnie, raz w miesiącu mały wypad na tor crossowy, żeby mechanizmy się nie zastały. Oczywiście częściej na ryby i na grzyby.
Kupiony u zachodnich sąsiadów z pierwszych rąk. Takie auto musi trochę kosztować.
Wyświetlacz nie działa.
Żadnych awarii. Jak dotąd: tylna szyba - działa, wsteczny bieg należy dokładnie załączać, reduktor - działa.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 117KM 86kW [l/100km]

9,2