Ocena kierowcy - Mazda 3 I Hatchback

Silnik 2.0 MZR 150KM 110kW
Rok produkcji 2003
Mazda 3 I Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : brzytwa
Wybieraliśmy z żoną około 3 miesięcy auta do 50000 tyś. używanego lub do 70000 tyś nowego, testowaliśmy GOLFA VI, OPLA ASTRĘ III, TOYOTĘ AURIS, FORDA FOCUSA, HONDE ACCORD, MAZDE 3, i zdecydowanie wygrała MAZDA niestety nie można już kupić tej wersji 3-ki w salonie to padło na używaną i powiem Wam - WARTOOOOOOO!!!!!
Normalnie cisza i równa praca zaskakuje!!! Przy pierwszym kontakcie trzeba się było wsłuchać czy aby napewno pracuje silnik. Co do elastyczności to ten silnik zachowuje się jak by jeździł ze skrzynią automatyczną od 50km/h na piątce i ciągnie, aż miło.
j.w.
Precyzja układu jedynie do porównania jak dla mnie z nowym Fordem FOCUSEM. Konkurencja a było jej trochę (VW GOLF 2 i 3, AUDI A4 1997, Hyundai i30, Hyundai GETZ, DAEWOO NUBIRA, LANOS, OPEL ASTRA II, III ) - wymiękają!!!! HAMULCE WYMIATAJĄ - auto staje dęba po trasie 500 km (chodzi o rozgrzanie układu hamulcowego), a gdy zimne to brzytwa. Warto zapinać się w pasy bo szyba przednia może być twoja.
Do przodu jest O.K. ale z tyłu bywało lepiej, parktronic pomoże.
Nic dodać nic ująć, wszystko po ręką, tak jak należy setki razy przemyślane.
No tutaj nie mam za wielkiego doświadczenia ale jeśli chodzi o wydajność to jest O.K. poczekamy na zimę to będziemy wiedzieć więcej.
Z przodu jest OK, a z tyłu - dzieciak nie narzeka.
No tutaj AUDI wysoko postawiło poprzeczkę, ale nie jest najgorzej. Co prawda opony 205/50/17 robią swoje i troszkę je słychać.
Jak na benzyniaka 2 litrowego i 150 kucy pod maską to to auto pali jak trza. W trasie przy prędkości 150-190 km/h spaliło 8,5 l/100km. A przy jeździe 110 -130 7,5 l/100km. Miasto jak jeździ moja żona to 9 l/100km jak ja to 10,5 l/100km (ale jest meksyk).
za 43000 z opłatami można kupić doskonale wyposażone auto z niemiec które daje dużo frajdy z jazdy.
nic
nic