Lista ocen Mazda 3 I Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW 2003-2009 (28) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Reggie
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Tutaj mam pewien dylemat. Z jednej strony niesamowicie precyzyjna, pracująca z przyjemnym oporem, krótkie drogi prowadzenia drążka i sam kształt drążka - można się poczuć jak w usportowionym aucie. Z drugiej strony (mam auto sprzed liftingu z 5-biegową skrzynią) JAK MOŻNA W AUCIE KOMPAKTOWYM TAK KRÓTKO ZESTOPNIOWAĆ BIEGI?! Tego typu auto powinny się w miarę dobrze spisywać i w mieście i na trasie. W mieście jest bajka - można śmiało przy 60 /...
~Walus46
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Japońska, Mazdowska - nic do dodania. Latem przy opuszczonych szybach słychać nawet taki metaliczny trzask przy zmianie biegów - fantastyczne uczucie. Skrzynia jest precyzyjna, biegi wchodzą z charakterystycznym kliknięciem, ciasno. Stawia delikatny, sportowy opór. Wzór w tej klasie, nie czujesz jakbyś zmieniał biegi na zestawie z kierownicą do PC/konsoli, choć do skrzyni z MX5 jej oczywiście nieco brakuje.
~Barteck
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Spisuje się świetnie. W żaden sposób nie spowalnia auta w stosunku do manualnej skrzyni, przy czym jest wygodniejsze. Przełożenia są szybkie. A gdy chcemy pojeździc naprawdę sportowo wykorzystujemy tiptronic i możemy ciągnąć silnik do wysokich obrotów. Wtedy zaczyna się zabawa :)
~darhad
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Brak szóstego biegu w mojej wersji to poważny minus. Od około 220 tys. skrzynia zaczęła pogwizdywać na piątym biegu. Teraz zaczyna mi to już przeszkadzać, ale czekam aż może kiedyś padnie sprzęgło (wciąż oryginał) i wtedy się to ogarnie.
~kudys37
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Majstersztyk, 6 biegowa, tak precyzyjne skrzynie są tylko już w autach sportowych np. m3. U mnie czasami 6 haczyale ogólne wrażenie jakie robi skrzynia jest tak dobre że nie odejmuję punktów.
~grzesiek
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Wżadnym aucie którym jeździłem zmiana biegów nie jest tak idealna jak w Hondzie, ale ogólnie nie jest źle. Zdarza się że jak na zimnym silniku wrzucam szóstkę to zgrzytnie skrzynia. Na ciepłym to znika.
~artur
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Skrzynia w miarę precyzyjna. Problem jest ze wstecznym, tj. nie zawsze łapie. Podobnie działają skrzynie w innych auta, ale np. w poprzednim moim aucie (Corolla) zdarzało się do rzadziej.
~Robert
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Skrzynia biegów - bez zgrzytów, wchodzi doskonale, biegi odnajdują swoją drogę bezproblemowo. Jak na auto ze sportowymi ambicjami (mam wersję GT-M) przełożenie ma długi skok co utrudnia życie...
~Henryk
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
skrzynia biegów prezentuje się bardzo fajnie. Leciutko wchodzi jak po maśle. Na 5tce spokojnie możesz jechać 50km/h silnik się nie dławi. Ruszyć samochodem można spokojnie z drugiego biegu.
~Buder
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
6 stopniowa. Bardzo dobrze zestopniowana. niestety mam problem z szarpiącym sprzęgłem. Nie wiem czy to wada mojego modelu, zużyte sprzęgło czy coś gorszego.
Mazda 3 I Hatchback