Lista ocen Mazda 3 I (198) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 144 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~G
Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW
Raczej same superlatywy. Krótkie przełożenia. Brakuje 6 biegu, przez co, na trasie byłby oszczędniejszy i cichszy. 5 bieg, 4000 obr/min ma przy prędkości 130km/h.
~Maati1992271
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Skrzynia pracuje dobrze, biegi wbijane są z łatwością, nic nie zgrzyta ani nie trzeszczy. W miarę krótkie przełożenie, więc bardzo szybko się rozpędza nawet jak na taką masę.
~włodek
Sedan 2.0 MZR 150KM 110kW
Automat (4 biegi) - po prostu super. Podczas ruszania wciska w fotel. Potem już nie. Po wcisnięciu gazu \"zastanawia się\" ok sekundy i idzie do przodu ale bez wciskania w fotel.
~Marcin
Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW
Krótkie, precyzyjne przełożenia. Wygodnie usytuowany lewarek. Czasami odczuwam lekki opór przy wrzucaniu wstecznego biegu. 6 bieg zwiększyłby ekonomiczność jazdy.
~adam (andromedes@tlen.pl)
Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW
Precyzja skrzyni jak w ocenie, choć powinno być 3,7. Po wrzuceniu "2" chwilę się zastanawia ... i jest senna, ponadto jakoś trochę z oporami przemieszcza się wszystkie.
~Kacper
MPS 2.3 MZR DISI Turbo 260KM 191kW
4 gwiazdki tylko ze względu na problemy z dwójką na zimnym silniku. Może to tylko mój egzemplarz nie wiem. Po rozgrzaniu chodzi jak bajka.
~Miki1
Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW
Jest super jak na ta klasę auta. Niektore auta premium powinny sie uczyc od 3ki jak powinna dzialac skrzynia. Czasem ciezko wchodzi wsteczny.
~Zbigniew
Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Biegi wchodzą precyzyjnie w miejsce chociaż nie jest to auto na 1/4 mili i bardzo szybka zmiana biegów może czasem zgrzytnąć ze skrzyni.
~Buder
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
6 stopniowa. Bardzo dobrze zestopniowana. niestety mam problem z szarpiącym sprzęgłem. Nie wiem czy to wada mojego modelu, zużyte sprzęgło czy coś gorszego.
Dziennik kosztów dla Mazda 3 I
6,4
9,5
~Mateusz
Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW
Byłoby idealnie gdyby nie czasami haczący wsteczny bieg- przypadłość większości aut. Poza tym reszta biegów wchodzi lekko i precyzyjnie.