Lista ocen Mazda 323 VI F (154) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 120 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Roland
F 1.5 16V 88KM 65kW
W porównaniu do innych samochodów - nawet tych nowszych to jest rewelacja. Nawet przy dużej ulewie i czterech osobach w samochodzi nie ma problemu parujących szyb. czywiście wentylacja idzie wtedy na maxa (ewentualnie 3/4) i trochę jest hałasu, ale szyby są suche. No i ta klima... Nawiasem mówiąc w tym roczniku auta rzadko zdarza się klima z termistorem (inne chłodzą aż się ich nie wyłączy) - tutaj gdy temperatura w kabinie zbytnio się obniży...
~Enkidu z Krakowa
F 2.0 DiTD 101KM 74kW
Tutaj Mazda nie ma się czym chwalić. Podczas minusowych temperatur,temperatura cieczy chłodzącej silnik rośnie bardzo wolno. Również bardzo wolno ogrzewa się kabina.Bywa że, podczas większych mrozów, dopiero po przejechaniu pierwszych 15-20km w aucie można zdjąć czapkę czy rękawiczki:). Natomiast w upalne dni klimatyzacja spełnia swoją role należycie.
~mouses1@poczta.onet.pl
F 1.5 16V 88KM 65kW
Rewelacja. Myślałem, że to przypadek ale przeczytałem w jakimś teście, że jeśli chodzi o szybkość nagrzewania wnętrza to jeden z najbardziej wydajnych samochodów na świecie (TAK TAk to nie pomyłka). Silnik osiąga optymalną temperaturę po około 2-3 minutach. Wentylacja dobra, ale w gorące lato u mnie brakuje klimatyzacji.
~Diablo, dawi444@wp.pl
F 2.0 TD 90KM 66kW
Z klimatyzacją jest super, ale bez przy pięciu osobach w pochmurna jesień sam nawiew nie wystarcza. Ogrzewanie bajka. Silnik nagrzewa sie bardzo szybko i pięknie oddaje ciepło. Z drugiej strony podczas największych upałów nie ma najmniejszego problemu. U mnie wskazówka jest zawsze w tym samym miejscu, obojętnie latem, czy zimą.
~Carloss
F 2.0 DiTD 101KM 74kW
Jest to diesel . Ja osobiscie na codzien nie pokonuje bardzo duzych odleglości z domu do pracy , wiec i silnik nie zdazy sie nagrzać. Ale w trasie silnik moment sie nagrzewa :) Zobaczymy jak bedzie w mroźną zimę. Klimatyzacja chłodzi momentalnie wiec w tej kategorii naprawde bez zarzutu !
~Darek
F 2.0 TD 90KM 66kW
Z ogrzewaniem zwłaszcza zimą może być problem. Silnik dość długo dochodzi do normalnej temperatury, trzeba dość długo poczekać aż zacznie wiać ciepłym powietrzem. Na szczęście na wyposażeniu mam ogrzewanie postojowe Webasto. Dzięki programowaniu na zadaną godzinę, wsiadamy do ciepłego samochodu.
~grzesiek0905
F 1.5 16V 88KM 65kW
Ogrzewanie w zime jak najbardziej jest ok, szybko sie nagrzewa. Latem za to troche ciezej jest wywietrzyc upalne suche powietrze mimo wlaczonej klimy, ale po otworzeniu szyb i wlaczeniu klimy jest dosyc dobrze. Oczywiscie po paru minutach juz tylko klima a szyby zamkniete.
~sakhal@gazeta.pl
F 1.3 16V 73KM 54kW
Ogrzewanie super, auto nagrzewa sie juz po ~3 km podczas temp 0st. Niestety nie moge powiedziec tego samego o wentylacji, a konkretnie chodzi mi o usuwanie wilgoci, nie wiem czy to wynika z jakies niedroznosci wentylacji w moim aucie czy tego ze dosc czesto pada w moim regionie...
~Michał
F 1.6 16V 98KM 72kW
Samochód jest dobrze wentylowany, przy niskich temp. zewnętrznych trzeba jeździć z lekkim nadmuchem na szybę przednią bo paruje. Klimatyzacja działa też dobrze, nie jest to może to samo co klimatronik z mojego poprzedniego auta ale jest ok.
Dziennik kosztów dla Mazda 323 VI F
6,6
7,8
8,9
~Jacko
F 1.3 16V 73KM 54kW
przy tegorocznych (2010) mrozach kilka min i nagrzewnica dawała już pełną parą:) klimatyzacja również bardzo szybko chłodzi. Wyloty nawiewów proporcjonalnie i dobrze rozłożone, więc każdy może sobie dostosować co i w jakim stopniu ma grzać\\chłodzić.
Mazda 323 VI F