Lista ocen Mazda 6 I Kombi 2.0 MZR 141KM 104kW 2002-2005 (23) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ktusznio@hotelsarmata.pl
Kombi 2.0 MZR 141KM 104kW
Pierwszy raz jak wsiadłem i zacząłem zmieniać biegi stwierdziłem, że sprzedawca chce mnie zrobic w bambuko i wciska mi auto z wymienioną lub uszkodzoną skrzynią biegów i sprzęgłem. Stety, niestety - ten model tak ma - dźwignia podobno działa na metalowych żyłkach (?). Whatever...Po ok. 1000 km można się przyzwyczaić. Do sprzęgła też. A po 5000 km - lepszej skrzyni sobie nie wyobrażam.
~Mac
Kombi 2.0 MZR 141KM 104kW
4 biegowy automat nie należy ani do szybkich ani do nowoczesnych, ale do spokojnej jazdy wystarczy. Jedynie 4 biegi niestety zwiększają apetyt na paliwo. Ogólnie nie jest źle, nie psuje się, nie szarpie, łagodnie zmienia biegi i przyzwoicie redukuje przy kickdownie.
~Rafał
Kombi 2.0 MZR 141KM 104kW
Skrzynia chodzi lekko a wrzucanie biegów jest płynne. daję 4 bo jednak nie pracuje jak w VW czy skodzie na muśnięcie palca. Czasem nie mogę wbić wstecznego. Pomaga wbicie 1 i znowu wsteczny lub powolne puszczenie sprzęgła i wbijanie R.
~ssss
Kombi 2.0 MZR 141KM 104kW
Ogólnie skrzynia bardzo bobra,biegi czuc kiedy wchodza.Miałem problem z pedałem sprzęgła-popekał w 3 miejscach i mi nie wysprzęglał.Demontaż i spawanie pomogło.A i sprzegło cieżko wchodzi ale to taki urok mazd.
~Koni
Kombi 2.0 MZR 141KM 104kW
Jedyny mankament to czasami na postoju trudno wbić wsteczny. Poza tym od czasu do czasu lubi haczyć podczas zmiany biegów. Poza tym nic się dotychczas nie działo.
~Jacek
Kombi 2.0 MZR 141KM 104kW
jak naciśniesz sprzęgło to zmienisz bieg :) nie ma problemów. Polecam zmieniać w niej olej co jakiś czas, ale to dotyczy każdego samochodu
~karzeł
Kombi 2.0 MZR 141KM 104kW
doskonale, ale coś ciężko wchodzi 1 bieg, ale przypuszczam, że od nowości sprzęgło nie było wymieniane, i to jest przyczyna, że już pomału czas
~Minos
Kombi 2.0 MZR 141KM 104kW
Brak szóstki doskwiera na autostradzie. Skrzynia sześciobiegowa zmniejszyła by hałas i i poprawiła ekonomię wersja po liftingu taką posiada.
~kaniasty
Kombi 2.0 MZR 141KM 104kW
Brak 6 biegu odczuwalny poza miastem. No i niestety dość ,,plastikowo\" wchodzące biegi, czyli brak tu miękkiego zmieniania jak ma to miejsce np w Audi
~Gazda
Kombi 2.0 MZR 141KM 104kW
Biegi wchodzą pewnie, zawsze na swoje miejsce, nie ma uczucia mieszania warzechą w wiadrze z piachem. Przełożenia rozsądnie dobrane.
Mazda 6 I Kombi