Lista ocen Mazda 6 I Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW 2005-2008 (16) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Arboos
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
Jak pisałem wcześniej, wcale nie wybiegają ponad standard samochodów w podobnej klasie. Jak na razie wymieniłem tylko klocki i tarcze z tyłu. Koszt z robocizną 400 zł - sami oceńcie. Owszem, zawieszenie może być drogie, ale już wiem, że jest sporo dobrej jakości zamienników. Na szczęście jest trwałe i nie sprawia problemów. Spalanie też mogłoby być troszkę niższe, bo gdyby nie gaz, nie byłoby za różowo jeździć Mazdą po mieście. 10-12 litrów...
~Janek
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
Mamy czasy gdzie na słowo "auta Japońskie" nie zostajemy odesłaniu z kwitkiem od mechanika, elektronika. Częsci jest dużo, choć rynek zamienników nadal wąski. Może to i dobrze, ponieważ oryginal parts to zupelnia inna jakość. W M6 elektronika/elektryka się nie psuje, wiec jedynie pozostaje nam pilnować blach, wszelkie ogniska korozji najszybciej gasić o resztę możemy być spokojni.
~Hardek
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
Narazie 5 gwiadeczek bo jeszcze nic nie robiłem najbardziej obawiam sie o te wachacze no ale cóż. a spalanie ja spalam 8,5/100 w jezdzie mieszanej czasami schodzi do 8,4/100 ;) oczywiscie przy w miare spokojnej jezdzie ale jeżeli jest wam to za mało bez problemu moża spalać powyżej 10l
~Leszek
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
Średnie spalanie (mix. trasa/miasto) na poziomie ok 9 l benzyny. Na trasie jadąc spokojnie np. 110 ok 7,5l. Jeżdżąc ostrzej ok 8,5 - 11. (oczywiście można więcej spalić ;-) Co ważne na samochód nie wpływa obciążenie (147KM robi swoje) tj. 5 osób i w pełni zapakowany np. na wakacje pali tyle samo.
~Bula
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
Auto jak na swoje gabaryty i wielkość silnika jest całkiem ekonomiczne bo przy spokojnej jeździe można zejść do 6.5 litra na setkę oczywiśćie używając 6 biegu!Auto jest trwałe i nie trzeba wydawać wiele pieniędzy bo nic się nie psuje!Trzeba tylko regularnie je serwisować!
~Marek
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
Nic się nie psuje, naprawdę :) Nie latam z niczym do mechanika. Naprawdę ludzie, wyleczcie się z "Passatów" wszechobecnie chwalonych :) Wiem, że to też pewne uogólnienie ale ja naprawdę nie znam się dobrze z moim mechanikiem.
~tondEK
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
Auto jest niezawodne. Części eksploatacyjne są tanie i łatwo dostępne. Koszty utrzymania są poniżej typowego kompakta. Dodatkowo na rynku wtórnym możemy kupić oryginalne części za grosze!
~Yakoshi
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
Samochód nie jest kosztowny w utrzymaniu jeżeli się o niego dba - poza standardową eksploatacją i kosztami tankowania ceny części wymiennych nie są wygórowane.
~marek
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
Jak na automata to uważam że nie pali dużo ,w mieście ok 10-11 litrów a na autostradzie sprawdziłem 4 osoby i pełny bagażnik 130-140km/h ok.7,6-7,8litra
~ulu
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
Silnik 2.0 musi palić więc nie jest to nic specjalnie zadziwiającego, części ogólnie dostępne w cenach średnich
Mazda 6 I Kombi