Lista ocen Mazda 626 V Hatchback (69) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 78 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Hatchback 1.8 90KM 66kW
Patrząc na wskaźnik temperatury można sądzić, że silnik szybko się nagrzewa, ale ciepłe powietrze napełnia kabinę z pewnym opóźnieniem. Panel sterowania nawiewem nie budzi mojego zaufania, pokrętła mają jakby luz, pokrętło prędkości dmuchawy trochę za małe, od 3-ej prędkości głośno, padnięte podświetlenie (kurcze w GD miałem to samo-to chyba standard w mazdach). Ogólnie jednak wszystko sprawne: grzeje i chłodzi, więc jest dobrze. Szyby lubią...
~TheMichcio
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Wentylator na I-wszym biegu nic nie da rady zrobić, trzeba włączyc II bieg a wtedy przypomina misię jak moja mama odkurzała dom starym odkurzaczem firmy ZELMER albo PREDOM już nie pamiętam.W zimie szybko jest ciepło a wlecie chłodno-jesli działa klima, bo u mnie po zimie nawet się nie odzywa.Wentylacja jak w bloku-wymuszona-wszystkie uszczelki ok a i tak śfiszczy i gwiżdże niewiadomo skąd.
~Igson
Hatchback 2.0 115KM 85kW
W 22 letnim modelu ciężko o subiektywną opinię w tej kwestii, klima powyżej 25 stopni jest mniej wydajna niż otwarte okna, jest też w aucie dość duszno, ale tu pewnie czeka mnie naprawa w tej kwestii, szczególnie z racji metalicznego cykania przy jej uruchomieniu, więc sama opinia ulegnie podejrzewam rewizytacji.
~maarco
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Klima chodzi bez zastrzeżeń!! Dwie funkcje zwykła i ECO!! Jedyny mankament to przy włączeniu klimy na 4 poziom albo jednocześnie włączenie podgrzewania przedniej i tylnej szyby jest trochę głośna ale da się to wytrzymać!! Szybko się nagrzewa więc można zmniejszyć na mniejszą intensywność nagrzewania- a tu mruczy cichutko!!
~Daniel
Hatchback 2.0 DITD 90KM 66kW
Polecam wersje bez klimatroniku gdyz nie daje rady (wiem bo taka jezdzilem) moja nie posiadala kilatroniku a zwykle pokretla. Jak to w dieslu musi troche przejechac zeby sie zagrzal ale bez przesady :) Jak sie zagrzeje to w aucie jest goraco. Co do klily to jak jeszcze dzialala to tez fajnie chlodzila.
~Tofcik_Rzeszów
Hatchback 2.0 136KM 100kW
Póki co korzystam z klimatyzacji bez żadnych niespodzianek. Kiedy chcesz ciepło grzeje, chcesz zimno chłodzi:)Nie mogę wypowiadać się na temat działania wentylacji w zimie, bo za krótko jeżdżę Madzią, a wiadomo wtedy warunki są bardziej wymagające.Kiedy już się przekonam opisze wrażenia.
~n.pawcio@yahoo.co.uk
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Doskonale. Szyby odparowuja w 2 minuty, tylnej potrzeba 3 minuty wiecej. 2 litry robia swoje, po przejechaniu 3 kilometrow przy zewnetrznej temperaturze w okolicach 5 stopni w samochodzie jest cieplo. Mam kolege ktory ma alfe i to samo jest po 15km...
~Robert
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Silnik 2,0 bardzo szybko się nagrzewa. Klimatyzacja jest wydajna, w dodatku jest nawiew poprowadzony do tylnych siedzeń. Jedyne co obniża ocenę to głośna praca dmuchawy na najwyższym biegu, no ale tutaj żaden samochód tej klasy nie będzie lepszy.
~kolo1989r
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Szkoda, ze klima nie jest dwustrefowa. Poza tym wszystko dziala ok. Szyby szybko odparowuja w zimie. Climatronic piekna sprawa:) choc ma jedna wade - przy automatycznym trybie pracy nie mozna ustawic nawiewu na szybe i nogi.
Dziennik kosztów dla Mazda 626 V Hatchback
8,6
8,9
~Dalajlama
Hatchback 2.0 TD 101KM 74kW
Ogrzewanie jest super. Jak na diesla szybko sie grzeje i jest cieplo w aucie. Mimo ze auto mam od niedawna to jezdzilem juz takim samochodem z klimatronikiem. Nie polecam. Lepszy jest zwylky nawiew.
Mazda 626 V Hatchback