Lista ocen Mazda Premacy I (113) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 102 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Premacy
Minivan 2.0 DiTD 90KM 66kW
Ceny niektórych cześci są żałosne. Świeca -50zł , poduszka silnika ok 600zł, rozrząd to lekko licząć 1200zł a nie można zakładać nie orginalnego, poniwaz przez charakterystyke silnika pasek jest dosłownie od ręki zrywany. wiec tutaj wpadka. Koszty wiekszosc czesci w normie, szczegolnie zawieszenie
~Paweł
Minivan 2.0 DiTD 90KM 66kW
No w moim przypadku na początku było luksus bo spalanie oscylowało w granicach 6-7l/100km im silnik bardziej dawał o sobie znać to i spalanie o dziwo rosło nawet do 10l/100km w trybie mieszanym. To jednak raczej wina silnika a raczej pompy wtryskowej która niestety w rezultacie odmówiła posłuszeństwa.
~aLechu
Minivan 1.8 16V 114KM 84kW
byłem zdziwiony jak na trasie zszedłem nawet do 6,4 według komputera, podczas tankowania pod korek wyszło około 0,2 litra więcej, ale jak na takie auto i silnik, to raczej nie ma tragedii, w mieście trochę gorzej bo nawet dochodziłem do 10,5, ale po lekkiej korekcie stylu jazdy teraz około 9 l/100km
~mario665@op.pl
Minivan 1.8 16V 114KM 84kW
ZUŻYCIE PALIWA W CYKLU MIEJSKIM 9L TRASA 6,8L SPOKOJNA JAZDA. JA UWAŻAM ŻE PRZY TEJ WIELKOŚCI I MASIE AUTA JEST ZADAWALAJĄCE. CO DO NAPRAW TO OCENIAM NA PRZYSTĘPNYM POZIOMIE. WYMIENIAŁEM ŁOŻYSKA PRZEDNIE OBYDWIE STRONY KOSZTOWAŁO MNIE TO 260,00ZŁ ,OSTATNIO AMORKI TYŁ L+P KOSZT 330,00 Z ROBOCIZNĄ.
~outcast_Outlaw
Minivan 2.0 DiTD 90KM 66kW
w mieście zimą około 9l, latem 8l, na trasie max 6,5 - super! ASO - śmiech na sali, brak komentarza. Mało zamienników, jak są to czeskie, słabej jakości, częsci drogie rozrząd (plus dodatkowe,niezbedne części) lekką ręką 2,5tyś, klocki i tarcze wydatek rzędu ok. 600zł (nie w ASO)
~Elmer89
Minivan 2.0 DiTD 100KM 74kW
spalanie jest ok nie można oczekiwać że spali będzie 4 litry no chyba że bardzo się starając ale chyba ważniejsza jest przyjemność z jazdy niż zaoszczędzone 0.5 litra na 100 km uważam że spalanie jest bardzo dobre przy normalnej jeździe
~Karol
Minivan 1.8 16V 114KM 84kW
Najczęściej zużywa się zawieszenie, elektryka też lubi strzelić focha, nie wspominając o rdzy. Aczkolwiek koszta utrzymania są niskie. Z doświadczenia, porównując z Astrą G czy Astrą F i Golfem 4, to kosztów praktycznie nie ma.
~JAARRY
Minivan 1.8 16V 100KM 74kW
po zakupie wymieniłem rozrząd, świece i hamulce. Jeżdżę od 2 lat i odpukać oprócz wymiany oleju nie dołożyłem złotówki. Może można trochę ponarzekać na zużycie paliwa. Mam benzynę i na krótkich trasach dochodzi do 9 litrów na 100km
~mrklopotliwy
Minivan 2.0 DiTD 90KM 66kW
Jeśli chodzi o silnik diesla (takim właśnie jeżdżę) sprawa prezentuje się doskonale. Średnie spalanie na poziomie 5,5 l/100 km, jest wynikiem zachęcającym. Biorąc pod uwagę gabaryty auta, jest to całkiem niezły wynik.
~s
Minivan 1.8 16V 100KM 74kW
Auto właściwie się nie psuje. Poza drobnymi rzeczami, typu podświetlenie deski (żaróweczki 14V krótko trzymają, ale na szczęście prosta jest ich wymiana). Silnikowi wystarczy dobry olej i czyste filtry.