Lista ocen Mercedes 190 2.0 D 72KM 53kW 1983-1989 (81) - Silnik

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tomek44445@wp.pl
W201 2.0 D 72KM 53kW
Silnik jak dla mnie rewelacja, wiadomo, że nie jest to przecinak szos, ale daje sobie radę zarówno w mieście jak i na trasie, niby auto dla emerytów, ale moim zdaniem do spokojnej jazdy mocy wystarczy;) Troszkę klekocze, mało pali i odpala nawet przy -25 na zawianym wzgórzu w szklarskiej porębie, świece mam do wymiany więc trzeba podgrzać ze 3 razy, ale później za pierwszym strzałem odpala. Na trasie o dziwo jak się rozbuja to 140-150 nie...
~Piotrek
W201 2.0 D 72KM 53kW
Silnik pracuje jak w traktorze, co zważywszy na przebieg nie powinno dziwić. Trochę trzęsie autem na jałowym biegu, ale podczas jazdy jest ok. Zalety silnika opiszę w rubryce \"spalanie\". Jako ciekawostkę mogę napisać, że wyciągnąłem nim 155km/h, z pięcioma osobami na pokładzie i bagażnikiem zapełnionym tak, że trzeba było na klapie siadać, żeby go zamknąć ;)
~Krzysztof84
W201 2.0 D 72KM 53kW
Silnik pracuje znakomicie , bardzo charakterystyczne klekotanie :) . Zbudowany w sposób bardzo prosty ale dzięki temu jest niezawodny. Inżynierowie Mercedesa zrobili kawał dobrej roboty. Zimą odpalał w –20 za pierwszym razem, nie mam z nim żadnych problemów. Jedynym mankamentem jest jednak to ze do takiego samochodu jest on trochę za słaby ale to drobnostka.
~kamil
W201 2.0 D 72KM 53kW
Kultura pracy tego silnika jest przepiekna bynajmniej dla mnie mercedes to mercedes rechot jaki można spotkac tylko w w-klasie:D fenomenalne brzmienie silniczek ma prace bardzo ładna. Silniczek nawet dobrze sie zbiera wiadomo to tylko 70-pare koni na duża mase nie wymagajmy odrzutowca ważne ze w najwieksze mrozy odpalam za jednym obrotem bez gazu
~vito1974@o2.pl
W201 2.0 D 72KM 53kW
W silnik można lać prawie wszystko (byle bez zanieczyszczeń), prosta budowa i niesamowicie przemyślane rozwiązania techniczne tamtych lat sprawiają, że sam wymienisz w silniku wiele podzespołów. Choć przy zadbanym silnkiu niewiele tego będzie. Należy pamiętać tylko o sprawdzaniu oleju, wody i płynu hamulcowego oraz o wymianie filtrów.
~lisuu
W201 2.0 D 72KM 53kW
Silnik słaby do miasta, jak się go konkretnie nie przeciągnie to nawet autobus nas wyprzedzi. Na trasie nie jest źle (jak się jedzie w maks 2 osoby) powyżej 70-80km/h dosyć elastyczny i nawet da się wyprzedzać. Poza tym silnik mało awaryjny, cichy i dosyć oszczędny jak na diesela z lat 80.
~krzych
W201 2.0 D 72KM 53kW
170 km/h na a4 ..... obróciło panewke... remont kosztował 1700 zł ... zona nie pozwoliła naprawiac grata.... naprawilem..... teraz prykam do 150 !!!! ha ha .... zapas jest ale sie boje.... mechanicy nie wierzyli ze przy normalnym poziomie oleju tak sie stało .... no cóż wadliwy model .... i tak go kocham
~Bartek S
W201 2.0 D 72KM 53kW
Silnik elastyczny jak na taki rocznik i moc, ale musze podkreślić iż mocny jest wtedy gdzy sie troszeczke rospedz.. motor niedozajeczania.. mercedes daje gwarencje na pół miliona kilometrów ... max mozan tu wspomniec o M 123 gdzie liczniki sa krecon e po dwa raz... a 190 jest maxymalna...
~bobatoma@wp.pl
W201 2.0 D 72KM 53kW
Pracuje cicho bez zakłuceń. Wymieniam olej co 10000km nie bierze oleju wogóle. Nie ma problemu z paleniem, a co najważniejsze paliwo jakiego używam to olej opałowy zrobiłem na tym paliwie juz około 150000 i jedyne co robie to wymieniam filter paliwa co 10 000km. Silnik dalej pracuje bez zarzutów.
~Tomasz
W201 2.0 D 72KM 53kW
Wszystko nieźle, praktycznie bezobsługowy poza wymianą oleju, tylko mocy brak. Na mieście sprint 0-50km/h ujdzie, o wyprzedzeniu na trasie TIRa z pustą naczepą możesz pomarzyć. Kultura pracy nie istnieje, chyba że ktoś lubi ten dźwięk. Moje psy rozpoznają z daleka że jadę.