Lista ocen Mercedes 190 2.0 D 72KM 53kW 1983-1989 (72) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ax
W201 2.0 D 72KM 53kW
mimo, że ma 20 lat to chodzi bez żadnych problemów. czterobiegowa skrzynia, bardo dobra sprawa, przynajmniej po mieście nie trzeba się namachać, prawie całądrogę można jechać na III biegu na którym można jechać od 40km/h do 120km/h, w tych granicach na tym biegu samochód dobrze przyspiesza. kiedyś sprawdzałem z jakiego najwyższego biegu uda mi się nim ruszyć, ten samochód startuje nawet z IV begu!!!
~190D_72KM_85r
W201 2.0 D 72KM 53kW
Żadnego problemu po 1,5 roku w moich rękach. Oceniam jakość skrzyni, nie ilość biegów, skrzynia jest 4 biegowa, ale nawet na 4 jest ekonomiczny, zmiana biegów płynna, bez szarpnięć, na odpowiednich obrotach ma dobre (jak na 1,6t) przełożenie. Płynnie w górę, płynnie redukcja. Tylko trzeba umieć słuchać silnika ;)
~Darrarski darrarski@gmail.com
W201 2.0 D 72KM 53kW
Mam automat. W połączeniu z małą mocą przyspiesza raczej powoli, ale wygoda jest. Potrafi delikatnie szarplnąć jak się da więcej gazu, ale to konstrukcja z przed 20 lat. Mimo to wszytsko jak na ten rocznik i przebieg, skrzynia jest w stanie naprawdę idealnym (wymieniałem olej niedawno), co może się zdażyć chyba tylko u mercedesa.
~Pity
W201 2.0 D 72KM 53kW
Posiadam 4-biegową. Do miasta wystarczy, poza miastem, przy wysokich prędkościach trochę męczą wysokie obroty. Biegi wrzuca się umiarkowanie lekko. Po pewnym czasie w skrzyni lubi grzechotać łożysko oporowe, co na luzie trochę niektórych denerwuje. Poza tym dobrze współgra z kierowcą i silnikiem :)
~bobatoma@wp.pl
W201 2.0 D 72KM 53kW
Skrzynia automatyczna. Co jakis czas musze jexdzić do znajomego mechanika na regulacje skrzyni a pozatym wbrew opini ludzi nie zamieniłbym sie na skrzynie manualną. Wczesniej jeździłem Volvem na automacie i musze przyznać ze skrzynia płynniej chodziła ale to już specyfika marki.
~Krzysztof84
W201 2.0 D 72KM 53kW
Biegi wchodzą bardzo ładnie i płynie, nie ma żadnych problemów ze skrzynią. Mimo że jest ona 4 biegowa spisuje się bardzo dobrze. 1 od 0 do 20 , 2 od 20 do 45, 3 od 40 do 65, 4 powyżej. Podczas długiej trasy brakuje trochę 5 biegu ale nie jest źle.
~kamil
W201 2.0 D 72KM 53kW
Automat dobrze zmienia biegi fajny komfort jazdy skrzynia nie psujaca ja miałem tylka urwana linke co odpowiada za zmiane biegów i przez nia szarpał ale linka miała prawo sie ptzertrzec
~Krzysztof84
W201 2.0 D 72KM 53kW
Cztero biegowa skrzynia spisuje się bardzo dobrze, jest elastyczna i nie ma z nią problemów. Jeżdżąc po mieście używa się jedynie trzech biegów, czwórkę można wrzucić przy ok. 70 na godzine.
~tomek44445@wp.pl
W201 2.0 D 72KM 53kW
Skrzynia hmmm chyba bardziej zrobiona pod miasto, jest to tylko 4 i szybko trzeba zmieniać biegi ale daje sobie radę również na trasie, choć powyżej 120 mamy już wysokie obroty.

Usterki Mercedes 190

Mercedes 190 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~lisuu
W201 2.0 D 72KM 53kW
Jak 5 biegowa to ok! Jak 4 to już gorzej...biegi wchodzą lekko a skrzynia jest raczej nie zniszczalna pod warunkiem wymiany oleju, na trasie powyżej 100km/h brakuje piątki.