Lista ocen Mercedes 190 2.0 D 72KM 53kW 1983-1989 (52) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 66 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wallace
W201 2.0 D 72KM 53kW
Auto kupiłem na początku lata 2006 za 4000 zł. Przrebieg 261 tyś - uzytkowała go kobieta. Auto "polskie". Gdy pojechałem z nim na przegląd specjalnie pytałem się co jest do zrobienia - "nic... no może tarcze niech pan wymieni bo biją". I jeszcze jedno.... wiem że to auto pojeździ jeszcze z 6 lat conajmniej. W przypadku innych marek nie byłbym taki pewien.
~keyser soze
W201 2.0 D 72KM 53kW
Stare w dobrym stanie auta są relatywnie drogie. Wg mnie ... przeszacowane. jak ktoś myśli,że 20 letnie auto warte jest 10-12 tyś zł to postradał zmysły. ja swe MB 190 D kupiłem relatywnie tanio, mimo to nie psuje się. Taki model. Jest bardzo ekonomiczne w użytkowaniu i utrzymaniu - mówię tu o 2.0 diesel.
~Piotrek
W201 2.0 D 72KM 53kW
Bardzo wygodne i komfortowe, za całkiem małe pieniądze. Każdy jednak mówi, że przy kupnie nie ma co oszczędzać - i ma rację. Należy się dobrze postarać i dużo najeździć, żeby znaleźć egzemplarz zadbany. Nie napalać się, tylko kupować na chłodno i oszczędność nie jest wskazana - za dobry stan trzeba zapłacić.
~Krzysztof84
W201 2.0 D 72KM 53kW
Za taka cenę nie kupi równie dobrego samochodu, nie ma się co czarować. Samochód spokojnie dorównuje a nawet przewyższa takie auta jak Opel Astra, Vectra, Ford Eskort, VW Vento, czy tego typu rzeczy. Młodsze o co najmniej 10 lat. Wyprzedził on swoja epokę, w sumie jak każdy mercedes powoli się starzeje i z dużą klasą.
~Władek ze Słupska
W201 2.0 D 72KM 53kW
w merolach nie ważny jest wiek liczy się stan techniczny i jak był ekspoatowany, poza tym merole zawsze trzymają się w cenie jak kupiszto dużo nie stracisz, miałem kiedyś puichacza, beczkę tracily na wartości minimalnie teraz jest inna sprawa, za 10-12.000 kupcie auto, które przejeżdzi nie jedną vectrę B
~simi
W201 2.0 D 72KM 53kW
Doskonaly stosunek dobre wykonanie jak na tamte lata niezawodnosc i tanie koszty utrzymania.Polecam ten samochod dla tych ktorzy chca podrozowac komfortwo nie martwiac sie o paliwo i czy czasami samochod nas nie zawiedzie po drodze.Polecam z czystym sumieniem.
~Tomasz
W201 2.0 D 72KM 53kW
Myślę, że jest to najlepszy wybór przedziale cenowym 3000-6000zł. Samochód jest duży ale nie ogromny, więc nie sprawia problemów z prowadzeniem nawet kobietom :), ma spory bagażnik (410 litrów), jest wygodny i mało awaryjny jak się dba.
~Krzysztof84
W201 2.0 D 72KM 53kW
Samochód do tanich nie należy, zwłaszcza patrząc na wiek. W tej cenie można mieć dużo młodszy samochód ale wart jest swojej ceny. Za ok. 9 tyś można kupić wspaniały samochód który posłuży jeszcze wiele lat . Polecam bo naprawdę warto.
~survi
W201 2.0 D 72KM 53kW
Teraz za 6000zł można kupić sobie gwiazdę która na pewno nie zawiedzie podczas codziennej podróży do pracy :) dodatkowo tanie w utrzymaniu, mógłby trochę mniej palić no ale jest to poczciwy diesel więc swoje musi przekopcić :D

Usterki Mercedes 190

Mercedes 190 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~keyser soze
W201 2.0 D 72KM 53kW
Relatywnie drogi w zakupie jak na te roczniki, ale bardzo niezawodny. Części tanie i szeroko dostępne - w cenie astry, lanosa czy poloneza. Idealne auto dla kogoś kto jeździ spokojnie i nie chce odwiedzać mechanika.