Lista ocen Mercedes 190 2.0 D 72KM 53kW 1983-1989 (70) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 48 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pity
W201 2.0 D 72KM 53kW
Zawieszenie jest wielowahaczowe, ale jakiegoś super komfortu nie ma. Ja lubię jak buja, a w 190 jedzie się bardziej twardo. Oryginalne amortyzatory wytrzymują potworną ilość km. Uwaga co do wału i mostu - wał po jakimkolwiek zdemontowaniu już nie jest tym samym wałem i słychać go. Podpora wału też lubi być słyszalna w pewnym momencie przebiegu. Mosty podobno lubią wyć, u mnie tego nie było, ale dbam o wymianę oleju mimo że w instrukcji piszą...
~190D_72KM_85r
W201 2.0 D 72KM 53kW
Dobrze dbany - rewelacja. Wymiana gum, metalowe elementy niezniszczalne. Był nawet holowany (!!!) przez firmę holowniczą za drążek stabilizatora, po wyrwaniu go, nawet laik jak ja na kanale jest w stanie taką rzecz naprawić. Zawieszenie - mięciutkie, 190 się płynie po szosie. Przeguby, luzy? Nie u mnie. Wspomaganie - 1 paluszkiem 1,5 tonowego potwora da się prowadzić. Promień skrętu? Jak ciężarówka ;) Praktycznie się skręca o 90\' :P
~ax
W201 2.0 D 72KM 53kW
Doskonale mały promień skrętu, mozna nim zawracać w takich miejscach, gdzie matiz by się nie wyrobił. Zawieszenie jest wielowahaczowe, przez co bardzo wygodne, ale jak się walnie to kaplica. Nie polecam kupowania podróbek częsci, lepiej kupić na szrocie za grosze oryginał. Ja zrobiłem błąd i wydałem na gumy na tył ponad 1000zł, a po dwóch miesiącach znowu zaczęło coś latać- mój błąd więc nie obniżam oceny samochodu
~Piotrek
W201 2.0 D 72KM 53kW
Tutaj jest super - autem jeździło się bardo fajnie, inne samochody które mialem okazję prowadzić (też duże) sprawiały wrażenie jakby latały po drodze, mercedes jedzie pięknie, jak po sznurku. Miękkość zawieszenia, lekkość wspomagania i duże koło kierownicy, bardzo podnoszą komfort jazdy.
~tomek44445@wp.pl
W201 2.0 D 72KM 53kW
Układ jezdny komfortowy, niezawodny, dobrze wybiera nierówności, dla mnie wszystko oki, tylni napęd trochę psuję jazdę zimą, można się napocić wychodząc z uślizgu, ale już przy kontrolowanym można się nieźle zabawić. przydaje się seryjne ASD:)
~bobatoma@wp.pl
W201 2.0 D 72KM 53kW
Zawieszenie 270 000km!!! Pokażcie mi inne markę z takim przebiegiem!!!! Wszystko chodzi jak w zegarku. Wszystko zależy od tego jak kto auto traktował od nowosci jezeli wszystko wymieniane było tak jak trzeba to musi chodzic tak ja k trzeba.
~Karol
W201 2.0 D 72KM 53kW
bez rewelacji mam jakieś inne spręzyny czerwone niby sportowe ale nic to nie daje ani trzymania na zakrętach dosyć mocno się przechyla a po nie równościach trzęsie ale porównując do golfa2 1.6 td to jest znacznie wygodniej
~lisuu
W201 2.0 D 72KM 53kW
Jeśli amorki i sprężyny sprawne to autko wręcz płynie...mimo skomplikowanego wielowahaczowego układu tylnego zawieszenia naprawy nie są zbyt kosztowne pod warunkiem korzystania z zamienników a tych nie brakuje i to w dobrych cenach.
~Janusz
W201 2.0 D 72KM 53kW
MIekkie zawieszenie daje rade fotel mi sie złamał i bujam się na zakrętach jak wieśniak, wymiana sworzni przednich i tylnych amortyzatorw konieczna była po sprowadzeniu z niemiec podejzewam ze od nowości nie ruszane.
~Krzysztof84
W201 2.0 D 72KM 53kW
Auto znakomicie zachowuje się na drodze ( jedzie jak po szynach), jeździ się nim komfortowo może nie tak jak w W124 ale jest bardzo dobrze. Zawieszenie jest naprawdę trwałe idealnie nadaje się na polskie drogi.